Opublikowano 22.03.2017, godz. 20:27. Autor: Karolina Siwek

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle żegna się z Ligą Mistrzów

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podjęła u siebie w meczu rewanżowym Biełogorie Biełgorod. Pierwszy mecz rozegrany w Rosji zakończył się wynikiem 3:1 dla Rosjan. Niestety, tym razem było dokładnie tak samo i już wiemy, że ZAKSA Kędzierzyn- Koźle nie zagra w finale Ligi Mistrzów.

Bardzo szczęśliwie mecz zaczęli gospodarze, co dało naszej drużynie na pierwszej przerwie technicznej wynik 8:4. Niestety, po pierwszej przerwie technicznej to Rosjanie przejęli inicjatywę i szybko nadrobili przewagę doprowadzając do remisu 9:9. Błąd dotknięcia siatki po stronie ZAKSY wyprowadził gości na prowadzenie 12:11, na co szkoleniowiec Kędzierzynian zareagował bardzo szybko biorąc czas. Na drugiej przerwie technicznej to ZAKSA prowadziła 16:14. Niestety, w decydującej fazie seta rywale kompletnie odskoczyła siatkarzom z Kędzierzyna i to Rosjanie wygrali partię 25:22 i objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Drugi set także dobrze rozpoczęli Kędzierzynianie. As serwisowy Dawida Konarskiego doprowadził do trzypunktowego prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej (8:5). Skuteczna akcja Kędzierzynian po przerwie technicznej zaskutkowała przerwą na żądanie szkoleniowca Rosjan. Po tejże przerwie swoją przewagę nad zespołem gości, ale to niestety nie pomogło w dalszej części seta, bo to Rosjanie zdobyli serię punktów, przy której pomogli także sędziowie błędnie oceniając akcję po stronie gości. Jednak to siatkarze ZAKSY prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:12. Szczęście i dobre akcje pomogły gospodarzom w decydującej fazie seta. Mateusz Bieniek fenomenalnym atakiem ze środka zakończył seta przy stanie 25:20, a ZAKSA wyrównała stan meczu 1:1.

Trzeci set rozpoczął się wyrównaną walką po obu stronach siatki, ale to podopieczni Ferdinando de Giorgi wykazywali się wyjątkową walką w obronie. Na pierwszej przerwie technicznej to ZAKSA była na prowadzeniu 8:7. Przed drugą przerwą techniczną ZAKSA Kędzierzyn-Koźle aż trzykrotnie wykorzystała swoją szansę i podczas drugiej przerwy technicznej gospodarze byli na prowadzeniu 16:13. Decydująca faza seta to niesamowite emocje oraz gra na przewagi. Niestety, nie udało się wygrać tego seta, co oznacza, że ZAKSA nie znajdzie się w czołowej szóstce Ligi Mistrzów. Set zakończył się wynikiem 26:24 dla Biełgorodu i Rosjanie wyszli na prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarty set rozpoczął się wyrównaną walką obu drużyn. Mimo tego, że mecz po trzecim secie zakończył walkę o miejsce wśród najlepszych drużyn to ZAKSA nie zamierzała złożyć broni. Jednak to siatkarze Biełogorje Biełgorodu na drugiej przerwie technicznej byli na prowadzeniu 16:15. Swoboda w grze gości bardzo szybko doprowadziła ich do wysokiej przewagi i niestety, ZAKSA nie była w stanie wygrać czwartego seta, który zakończył się stanem 25:21.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Biełogorje Biełgorod 1:3 (22:25, 25:20. 24:26. 21:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Bieniek, Deroo, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Zatorski (L) oraz Czarnowski, Witczak, Semeniuk, Pająk

Biełogorje Biełgorod: Iereshchenko, Muserskiy, Poroshin, Tetyukhin, Zhigalov, Teryomenko, Obmochaev (L) oraz Danilov, Khtey, Podlesnykh, Smolyar