Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 14.08.2017, godz. 12:54. Autor: Renata Folta

Wypowiedzi po meczu Polska – Rosja

W ostatnim spotkaniu Memoriału Wagnera, reprezentacja Polski pokonała Rosję 3:2 (16:25, 19:25, 25:22, 15:12) i w całym turnieju zajęła 1. miejsce.

Sergey Grankin (kapitan Rosji) – ten mecz był dla nas bardzo ciężki. Naszym głównym problemem była gra w przyjęciu, co miało wpływ na dalszą część naszej gry. Musimy nad tym popracować przed Mistrzostwami Europy.

Grzegorz Łomacz (kapitan Polski) – nie był to łatwy mecz. Wyszliśmy z opresji i takie zwycięstwo smakuje troszkę inaczej niż inne, bo byliśmy już pod ściana, ale znaleźliśmy rozwiązanie w bardzo trudnej sytuacji, z bardzo mocnym przeciwnikiem. Graliśmy w większości młodymi chłopakami, co jest bardzo budujące dla drużyny. Cieszę się, że mogłem zadebiutować w roli kapitana.

Sergei Shaliapnikov (trener Rosji) – chciałem pogratulować drużynie polskiej zwycięstwa i  mojemu koledze po fachu. Zaczęliśmy mecz dobrze. Zapewne ta 10. minutowa przerwa źle wpłynęła naszą grę. Zgubiliśmy koncentrację i zaczęliśmy popełniać coraz więcej błędów.

Ferdinando De Giorgi (trener Polski) – chciałbym podziękować trenerowi Rosji za gratulacje. Turniej mogę ocenić pozytywnie nie tylko za wynik, ale pozwolił mi on również odpowiedzieć na pytania, które sobie zadawałem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Cieszy mnie reakcja zespołu po drugim przegranym secie – jak się chłopcy odnaleźli. To pokazuje wzajemnie zaufanie. Jestem zadowolony z postawy zespołu.