Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 12.08.2017, godz. 12:47. Autor: Renata Folta

Wypowiedzi po meczu Polska – Francja

W drugim spotkaniu Rosja pokonał Polskę w pięciu setach 2:3 (25:22, 16:25, 20:25, 25:22, 13:15)

Michał Kubiak (kapitan) – źle zaczęliśmy tie-breaka bo mieliśmy szansę na zwycięstwo, mimo wszystko wyciągnęliś:my wynik i w końcówce popełniliśmy dwa, trzy błędy i wygrali przeciwnicy. Patrząc na całe spotkanie to odbieram je bardzo pozytywnie. Nasza gra idzie ku lepszemu. Musimy wyeliminować trochę prostych zachowań na siatce, wprowadzić więcej cwaniactwa i będzie dobrze.

Benjamin Toniutti (kapitan) – to była dobra gra. Zawsze miło jest wygrywać, choć było to spotkanie towarzyskie. Polska zagrała dobry pojedynek. Nam jak zwykle zdarzały się proste błędy, na szczęście udawało się nam przełamywać przeciwnika, w tych najważniejszych momentach.

Laurent Tillie (trener) – to normalne, że popełnialiśmy błędy. Mieliśmy dwa i pół tygodnia wolnego, potem 10 dni mocnego treningu i dlatego stała orientacja na parkiecie. Polska wywarła na nas presje w zagrywce i bloku. Podobało mi się, że moi zawodnicy przy złym wyniku seta, cały czas mieli uśmiechy na twarzach i mimo to starali się odwrócić wynik spotkania na naszą korzyść. Walczyliśmy – to dla mnie największy plus tego spotkania.

Ferdinandio De Giorgii (trener) – z każdą minutą tego spotkania nasza gra wyglądała dużo lepiej. W drugim secie podnieśliśmy jakość naszej gry. Ten turniej jak i pozostałe trzy spotkania towarzyskie jakie rozegraliśmy, odpowiedzą na istniejące jeszcze pytania i wątpliwości.