Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 13.08.2017, godz. 11:29. Autor: Renata Folta

Wypowiedzi po meczu Francja – Rosja

Drugie spotkanie zakończyło się w pięciu setach. Francja po walce wygrała z Rosją 3:2 (21:25, 25:17, 21:25, 25:18, 15:10).

Benjamin Toniutti (kapitan ) – cieszę się, z kolejnego zwycięstwa tym bardziej, że ostatnie 5 spotkań w tym w Lidze Światowej kończyły się pięciu setach na korzyść naszej reprezentacji. Rosja zagrała bardzo dobry mecz, ale zauważam nadal u nas trochę błędów, które musimy wyeliminować.

Sergey Grankin (kapitan) – myślę, iż dzisiejszy mecz mógł się podobać. Wypełniliśmy zadanie które zostało postawione przed dzisiejszym spotkaniem. Na boisko wyszli wszyscy zawodnicy. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu spotkania, ale nie cieszy nas rezultat.

Laurent Tille (trener)  cieszę się ze zwycięstwa, ale byłbym głupcem, gdybym nie zauważył, iż graliśmy z drugim składem Rosji. Bardzo jestem zadowolony, że mój zespół dorasta i staje się coraz bardziej dojrzały. Cementuje się z biegiem każdego pojedynku. Że zespół się rozwija i widać radość z gry w każdym pojedynku z Rosją. Bo nieważne jakim składem wyjdą na boisko to są bardzo silni. Zdarzają się nam bardzo małe błędy i musimy nad nimi pracować.

Sergei Shliapnikov (trener) – przede wszystkim chciałbym pogratulować naszym przeciwnikom zwycięstwa. Jest to tegoroczny zwycięzca Ligi Światowej i aktualny Mistrz Europy – drużyna bardzo mocna. Chcieliśmy zwyciężyć ale nie za wszelką cenę. Ważne było dla nas wypróbować wszystkich zawodników. Widzę nad czym jeszcze musimy popracować, aby wyeliminować błędy. Dla mnie to dobre doświadczenie.