Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Renata Folta
Opublikowano 14.08.2017, godz. 11:12. Autor: Renata Folta

Wypowiedzi po meczu Francja – Kanada

W pierwszym spotkaniu trzeciego dnia Memoriału Wagnera, Kanada pokonała Francję 3:0 (25:22,  25:21,25:22). 

Benjamin Toniutti (kapitan Francji) – gratulacje dla zespołu Kanady. Zagrali dziś dobry mecz i zasłużyli na zwycięstwo. Kończymy turniej z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki. To niezły bilans, wiemy gdzie jesteśmy i ile pracy nam jeszcze zostało, a to tylko tydzień do Mistrzostw Europy 2017. Dużo pracy, sporo do poprawienia ale wierzę, że na pierwszy gwizdek będziemy gotowi.

Tyler Sanders (kapitan Kanady) – trudno się gra przeciwko reprezentacji Francji. Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio ograliśmy Francję. Poprawiło się przyjęcie i to sprawiło nam ogromną frajdę z gry i ta frajda utrzymywała się do końcowego gwizdka.

Laurent Tille (trener Francji) – Kanada zagrała taktycznie bardzo dobrze i zasłużyła na zwycięstwo, efektywność na linii blok-obrona robiła na mnie duże wrażenie. Przyznam, ze chciałem w tym spotkaniu znaleźć rozwiązanie, które nękają drużynę, ale nie byłem w stanie. Być może w czasie w tych kilku dni, które zostały do turnieju. Turniej należy zaliczyć na Plus, bo zagraliśmy dwa fajne mecze i jeden słabszy, ale martwią mnie malutkie błędy, na które jest bardzo mało czasu. Bardzo się ciesze za zaproszenie na MHJW i mam nadzieję, że nasza gra spodobała się Kibicom i sprawiła tyle samo przyjemności co nam.

Stephane Antiga (trener Kanady) – dla nas to był bardzo dobry turniej. Dziś zagraliśmy nie z pierwszą drużyną Francji, ale myślę, że robimy bardzo dobrą pracę i to jest najważniejsze. Nasz docelowy turniej jest dużo później niż i mamy jeszcze kilka tygodni aby pracować i dobrze się do niego przygotować. Mieliśmy w zespole kontuzje ale poziom naszej gry został zachowany. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy być tu i zagrać w tym turnieju.

Zapytaliśmy trenera Francji czy po wygranej w Lidze Światowej nie boi się o  formę swoich zawodników, bo do Mistrzostw Europy został ponad tydzień, a jest to docelowy turniej w którym będą chcieli obronić tytuł Mistrza:

–  Nasza wysoka formą zaczęła się już w maju i przyznaje, że nie jest możliwe alby taki poziom utrzymać cały czas. Ale muszę szukać tych najważniejszych momentów, ale nie zawsze się da. Od poniedziałku do czwartku moi zawodnicy dostaną wolne, a później krótki ale intensywny czas treningów. To musi być głód siatkówki i bardzo dużo energii skumulowanej a wtedy można odnosić satysfakcje i fascynujące rezultaty.

Tagi

Kategorie

Memoriał Wagnera Reprezentacja męska

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka