Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. fundacjawagnera.pl
Opublikowano 10.08.2017, godz. 21:32. Autor: Renata Folta

Wszystkie siatkarskie drogi prowadzą do Krakowa

Na dobę przed rozpoczęciem XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera atmosferę podgrzewa nie tylko wysoka temperatura powietrza, ale i zapowiedzi uczestników turnieju.
  Konferencja zapowiadająca Memoriał odbyła się w nietypowym miejscu. Z siatkarzami można było spotkać się w… Urzędzie Pocztowym 1 w Krakowie.
Zawodnicy na miejsce dotarli w kolumnie super samochodów, przygotowanych specjalnie na jubileuszową edycję turnieju.
  W tym samym miejscu odbyła się również oficjalna prezentacja specjalnej emisji znaczka Poczty Polskiej poświęconego LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017.
   – Wszystkie drogi prowadzą do Krakowa, bo to magiczne miasto. Dlatego jesteśmy tu już kolejny rok z Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera. Wielkie podziękowania składam na ręce władz miasta za fantastyczną współpracę. Wszystko jest na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że Polska wygra tegoroczny turniej, a następnie może pokona Francję i zdobędzie Mistrzostwo Europy. Zapraszam do TAURON Areny! – mówił podczas konferencji prasowej Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera
  – Kraków po raz kolejny stanie się w najbliższy weekend światową, a następnie przez 3 tygodnie europejską stolicą siatkówki – zapowiedziała Katarzyna Król, zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.
  – Memoriał Wagnera to zawsze ostatni, generalny sprawdzian przed imprezą docelową roku – w tym są to Mistrzostwa Europy. Dziękuję Jerzemu Mrozowi za organizację tego turnieju – dodał Jacek Kasprzyk prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
  – W imieniu drużyny chciałem bardzo podziękować za organizację tego turnieju. Czujemy dużą radość, nie tylko z możliwości grania z najlepszymi drużynami świata. Mam nadzieję, że kibice w przypadku niepowodzenia, będą nam wybaczać, ale nie chcę mówić o porażkach. Liczę na to, że wszyscy będziemy się cieszyć we wrześniu – mówił kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak.
  – Pierwszy raz będę miał okazję wziąć udział w tym bardzo prestiżowym turnieju o bogatych tradycjach. Czego oczekuję? Dla mnie najważniejsze jest to, że poziom prezentowany przez reprezentacje, które wystąpią w tym roku w Krakowie jest bardzo wysoki. Moim zdaniem Francja jest aktualnie drużyną najlepszą. Oczekuję poważnego sprawdzianu przed Mistrzostwami Europy i informacji, w którym miejscu jesteśmy – wyjaśnił trener reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgi.
  – W naszym hotelu jest już sportowa atmosfera. Przywitaliśmy wszystkie reprezentacje biorące udział w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Do dyspozycji naszych znakomitych gości mamy jedne z największych pokoi w Krakowie, o powierzchni 28 m2 oraz to co najważniejsze dla sportowców – wstęp do siłowni i na basen z systemem dezynfekcji jonami srebra. Mamy nadzieje, że sportowcy czują się u nas bardzo komfortowo i będą tak się czuć do końca turnieju – mówiła Katarzyna Barzyk, przedstawicielka hotelu DoubleTree by Hilton.
   Pierwszy gwizdek w TAURON Arenie Kraków jutro (11 sierpnia) o 17.30. W meczu otwarcia Kanada zmierzy się w Rosją. Naszą reprezentację zobaczymy o 20.30. Pierwsze spotkanie zagrają z Francją.
 Źródło: www.fundacjawagnera.pl

Tagi

Kategorie

Memoriał Wagnera

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka