Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 11.12.2017, godz. 21:58. Autor: Renata Folta

Wojtek Sobala – Chcemy wygrywać, aby jak najlepiej zakończyć tą fazę sezonu

Wczorajsze spotkanie MKS- Będzin z Jastrzębskim Węglem było nie lada gratką dla kibiców, którzy przybyli na mecz do Sosnowca. Zawodnicy Będzina chcieli przerwać passę przegranych spotkań i wyrównać bilans wygranych spotkań z JW, które do wczorajszego spotkania był na korzyść gości 1:2 wygranych w PlusLidze. Na brak emocji kibice nie mogli narzekać, bo pomimo, iż po dwóch pierwszych setach Jastrzębie prowadzili w setach 0:2 i mieli szansę na zgarnięcie 3 punktów, to Będzin po przerwie doprowadził do wyrównania, a w tie-breaku postawił kropke nad „i” wygrywał całe spotkanie 3:2 (22:25, 20:25, 25:19, 25;23, 15:13).

Na kilka pytań po spotkaniu odpowiedział środkowy Jastrzębskiego Węgla – Wojtek Sobala.

Nie tak miało wyglądać to spotkanie. Założenia zapewne były zagrać szybkie trzy sety i zapisać na swoim konie 3 punkty, a wywozicie tylko 1 punkt. Będzin postawił swoje warunki?

– Zdecydowanie nie. Pierwsze dwa sety pokazały, że to my powinniśmy wygrać, niestety tak się nie stało.

Przed wami jeszcze dwa spotkania do końca pierwszej połowy sezonu. Jak pokazało spotkanie z Będzinem to nie możecie być pewni, że będzie to pula sześciu punktów na waszym koncie?

– Oczywiście żeby wygrywać, to z każdym trzeba dobrze zagrać, więc ciężko przewidzieć jakie będą wyniki. My będziemy chcieli wygrać, aby dobrze zakończyć tą połowę sezonu.

Czy po spotkaniu z Volley Berlin nie zabrakło świeżości i sił?

Nie wydaje mi się, bo pierwsze dwa sety pokazały, że potrafimy grać. Potem coś siadło, spadła skuteczność w przyjęciu, nie mieliśmy skuteczności na zagrywce i myślę, że to te elementy zaważyły o naszej przegranej.

Czy w jakimś elemencie gry drużyna z Będzina was zaskoczyła?

– Nie, po prostu grali dobrze od pierwszego seta. O ile wiem to zakończyli go aż na 71 % skuteczności i chyba bez błędu, a jednak to my go wygraliśmy.

Nie obawiacie się, że tak duża ilość spotkań i przemieszczania się spowoduje zaburzenia w rytmie gry?

– Jest to zapewne trudne, ale takie jest życie zawodnika. Na tą chwilę nastawiamy się na kolejne spotkanie z Espadonem Szczecin a później na spotkanie z Kielcami.