Siatkówka na Siatkowka24.pl
Opublikowano 17.06.2016, godz. 22:46. Autor: Daniel Topczewski

WGP: Polskie siatkarki liczą na sukces: Naszym celem jest awans do I dywizji

Reprezentacja Polski siatkarek powalczy w Warnie, a nie jak było wcześnie zaplanowane w Płowdiw, powalczy o awans do I Dywizji World Grand Prix siatkarek. Biało-Czerwone nie będą jednak faworytkami tej rywalizacji.

Polki już trzeci rok z rzędu rywalizują w II Dywizji rozgrywkowej. Podopieczne Jacka Nawrockiego w ubiegłym sezonie były blisko wywalczenia awansu do Elity, ale w decydującym meczu przegrały z Holenderkami w trzech setach. Tym razem ma być inaczej. – Budujemy nowy zespół i jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam zakwalifikować do turnieju finałowego w Warnie. Mamy wiele młodych zawodniczek bez międzynarodowego doświadczenia. Każdy mecz jest dla nich szansą na naukę czegoś nowego – mówił na konferencji prasowej Jacek Nawrocki.

W podobnym tonie wypowiadała się także kapitan reprezentacji, Joanna Wołosz, która jest jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek w obecnej kadrze Biało-Czerwonych. – Jak już trener wspomniał, jesteśmy całkiem nową drużyną z młodymi, niedoświadczonymi zawodniczkami i z każdym meczem uczymy się czegoś nowego. Mam nadzieję, że do Warny przyjechałyśmy w bardzo dobrej kondycji. […] Naszym celem jest awans do I dywizji i nauka siatkówki od najlepszych drużyn na świecie – zapowiada rozgrywająca polskiej kadry.

W półfinale polskie siatkarki zagrają z Bułgarkami. Gospodynie Final Four w fazie grupowej wywalczyły trzynaście punktów i zakończyły zmagania z bilansem pięciu zwycięstw i jednej porażki (z Dominikaną), a w tabeli uplasowały się tuż przed Polkami. Bułgarki mają jednak dużą szansę, aby po trzech latach nieobecności powrócić do Elity World Grand Prix. Siatkarki z tego kraju grały już w gronie najlepszych zespołów w 2013 roku i zajęły wtedy dziewiąte miejsce.

Drugą parę półfinałową tworzą siatkarki z Portoryko i Dominikany. Wydaje się, że to właśnie reprezentacja, która wygra tę rywalizację będzie miała większą szansę w niedzielnym finale. Portorykanki w fazie grupowej nie przegrały żadnego meczu, a reprezentacja Dominikany uległa tylko Bułgarkom podczas pierwszego weekendu zmagań.

Terminarz Final Four II Dywizji World Grand Prix 2016 w Warnie:

18 czerwca – półfinały

15:10 Portoryko – Dominikana
18:10 Bułgaria – Polska

19 czerwca – finały

15:10 Mecz o 3. miejsce
18:10 Mecz o 1. miejsce

Źródło: pzps.pl / inf. własna

Kategorie

World Grand Prix

Zobacz również:

Galeria

Odliczanie

Mistrzostwa Europy siatkarzy rozpoczną się za:

Ostatnie wyniki

Sonda

W tym momencie nie ma aktywnych sond.

Kalendarium

Dzisiaj jest 23 października.

Patronat medialny

  • logoBedzinPoziom
  • logo_proj_plaz1
  • logo_ksps
  • logo-plaża

Współpracujemy z:

  • mecz gwiazd 1
  • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

  • BBTS
  • partnerzy_fortuna
  • partnerzy_sklepsiatkarza
  • ix_memorial_ambroziaka