Siatkówka na Siatkowka24.pl
Opublikowano 10.06.2016, godz. 12:14. Autor: Daniel Topczewski

WGP: Polskie siatkarki chcą przypieczętować awans we Włocławku

Reprezentacja Polski kobiet chce we Włocławku przypieczętować swój awans do Final Four II Dywizji World Grand Prix 2016. Po pierwszym weekendzie podopieczne Jacka Nawrockiego mają na swoim koncie siedem punktów i są blisko realizacji tego celu.

Polki w sezonie 2016 mają ten komfort, że oba turnieje eliminacyjne rozgrywają przed własną publicznością. Tydzień temu rywalizowały w Zielonej Górze, a dziś zainaugurują zmagania we Włocławku. Rywalkami Biało-Czerwonych będą reprezentacje Argentyny, Kenii i Portoryko.

Podopieczne Jacka Nawrockiego turniej w Zielonej Górze rozpoczęły od dwóch zwycięstw: z Kanadą i Czechami. W niedzielę były także bardzo blisko pokonania faworyzowanej reprezentacji Portoryko, ale ostatecznie uległy siatkarkom z Ameryki Środkowej po tie-breaku. Polki, mimo porażki, pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie i każdy mógł docenić wolę walki i ambicję młodego zespołu budowanego właściwie od podstaw.

Biało-Czerwone we Włocławku postarają się przypieczętować swój awans do Final Four, które zostanie rozegrane w bułgarskim mieście Płowdiw. Po pierwszym weekendzie zmagań Polki są w dobrej sytuacji wyjściowej przed trzema kończącymi fazę interkontynentalną meczami. Siedem punktów wywalczone w konfrontacjach z Kanadą, Czechami i Portoryko plasuje Polskę na trzecim miejscu w tabeli II Dywizji ze stratą jednego „oczka” do Bułgarii i rywalek z Ameryki Środkowej.

Kapitan reprezentacji Polski Joanna Wołosz nie ukrywa, że cel kadry się nie zmienia. – Jesteśmy po pierwszym turnieju, który był dla nas całkiem udany, mimo że nie wygrany. Nasz cel się nie zmienił. Chcemy dotrzeć do finału World Grand Prix, więc mam nadzieję, że zagramy ten turniej równie dobrze, a nawet i lepiej niż w Zielonej Górze, ponieważ wciąż jesteśmy na etapie budowania zespołu. Ja ze swojej strony, jako kapitan drużyny, mogę zapewnić, że będziemy walczyć w każdym meczu, tak aby kibice, którzy przybędą do hali, byli zadowoleni – mówiła rozgrywająca Polek.

Terminarz meczów we Włocławku (10-12 czerwca)

10 czerwca:
Kenia – Portoryko (17:10)
Polska – Argentyna (20:10)

11 czerwca:
Portoryko – Argentyna (17:10)
Polska – Kenia (20:10)

12 czerwca:
Polska – Portoryko (17:10)
Argentyna – Kenia (20:10)

Źródło: pzps.pl / inf. własna

 

Kategorie

World Grand Prix

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka