Siatkówka na Siatkowka24.pl
Opublikowano 06.06.2016, godz. 13:34. Autor: Daniel Topczewski

WGP: Polki blisko awansu do turnieju finałowego drugiej dywizji

Polskie siatkarki podczas pierwszego weekendu II Dywizji World Grand Prix rywalizowały w Zielonej Górze. Biało-Czerwone odniosły dwa zwycięstwa i są blisko awansu do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 18-19 czerwca w Płowdiw w Bułgarii.

Polki w tym sezonie mogą liczyć na wsparcie swoich kibiców. Podopieczne Jacka Nawrockiego oba turnieje interkontynentalne rozegrają przed własną publicznością, konkretnie w Zielonej Górze i we Włocławku. Pierwszy z nich – w największym mieście województwa lubuskiego – mają już za sobą.

Biało-Czerwone, które do Zielonej Góry przyjechały w odmłodzonym składzie, mierzyły się z reprezentacjami Kanady, Czech i Portoryko. Każda z tych drużyn była jak najbardziej w zasięgu zespołu prowadzonego przez Jacka Nawrockiego, ale kibice i dziennikarze zastanawiali się jak poradzą sobie Polki w takim zestawieniu personalnym.

Już pierwszy mecz z Kanadą udowodnił, że Polki dobrze przepracowały okres przygotowawczy a mecze sparingowe z Czeszkami i Niemkami były dobrym posunięciem sztabu szkoleniowego. Biało-Czerwone grały konsekwentnie i poza krótkimi przestojami, które kosztowały porażkę w drugim secie (28:30) nie było powodów do narzekań.

Najtrudniejsze i najbardziej emocjonujące było jednak spotkanie z Portorykankami. Siatkarki z Karaibów są uznawane za jedne z faworytek rozgrywek w II Dywizji World Grand Prix, a dwa tygodnie temu mogły się cieszyć z awansu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Polki miały także z tym zespołem rachunki do wyrównania, bowiem w dwóch poprzednich edycjach World Grand Prix Biało-Czerwone i Portorykanki grały ze sobą czterokrotnie i trzy razy lepszy był zespół z Ameryki Środkowej.

Podopieczne Jacka Nawrockiego przed własną publicznością rozegrały jednak bardzo dobre spotkanie i udowodniły, że nawet w odmłodzonym składzie można na nie stawiać. Polki walczyły o każdą piłkę i grały bardzo ofiarnie w obronie nawet przy teoretycznie straconych piłkach. Gospodynie miały szansę na to, aby zakończyć mecz wcześniej, ale w drugim i trzecim secie przytrafiły się serie punktowe, które pozwoliły Portorykankom odzyskać wiarę w siebie.

Biało-Czerwone po pierwszym weekendzie pozostawiły dobre wrażenie i mogą ze spokojem przygotowywać się do turnieju we Włocławku. Tam rywalkami będą Kenijki, Argentynki i… ponownie Portorykanki. Polki są już o krok od turnieju finałowego. Kropkę nad „i” trzeba postawić przed własną publicznością.

Źródło: inf. własna

Kategorie

World Grand Prix

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka