Siatkówka na Siatkowka24.pl
Opublikowano 21.12.2017, godz. 15:35. Autor: Karolina Wólczyńska

Tsvetan Sokolov: Jestem bardzo rozczarowany.

Pomimo zaciętego meczu to Zenit Kazań cieszy się ze złotych medali, a Wy wyjedziecie stąd ze srebrem.

Postawiliśmy się Rosjanom, naszą pracę oceniam bardzo dobrze. To są mistrzostwa, wszyscy przyjechali tu, by wygrać i niestety na tę chwilę nie możemy się cieszyć z naszego wyniku. Gratulacje dla zawodników Zenitu, pokazali dziś świetną siatkówkę i absolutnie zasłużyli na zwycięstwo w tym finale. Mistrz Rosji, Europy i świata, jak widać, gra na takim poziomie, że trudno jest innym drużynom się w jakiś sposób przeciwstawić. Choć walczyliśmy, nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Nie wykorzystaliśmy swoich szans w pierwszym secie, później też popełnialiśmy wiele błędów własnych w ataku, w polu serwisowym, które nie powinny mieć miejsca przeciwko tak silnej drużynie jak Zenit, bo wiadomym jest, że to wykorzysta.

Czuliście różnice między Wami a przeciwnikiem?

Myślę, że nie było takiej wyraźnej różnicy. My nie wykorzystaliśmy okazji do wygrania pierwszej partii i podaliśmy rękę rywalom. W głowach pozostała nam ta porażka w końcówce i trudno jest się po czymś takim podnieść. Rosjanie nabrali pewności, uwierzyli we własne możliwości i doprowadzili do zwycięstwa w tym spotkaniu.

Wiem, że teraz to może zabrzmieć głupio, ale macie srebrne medale, z których kiedyś będziecie się cieszyć.

Tak, z całą pewnością, ponieważ każdy medal jest ważny. Jednak dla każdego sportowca najważniejsze jest złoto. Trenujemy ciężko, by wygrywać w takich turniejach. Dzisiejszy bój o mistrzostwo nam nie wyszedł i przegraliśmy w trzech setach. Ja osobiście nie mogę się cieszyć ze srebrnego medalu, bo moim celem było złoto i zawsze chcę wygrywać, więc dzisiejszy wynik to dla mnie niewystarczający sukces. Jak widać, zawsze można być lepszym.

Fizyczna dyspozycja podczas takich turniejów jest bardzo ważna. Myślisz, że ona dziś Was zawiodła?

To są mistrzostwa. Naszym usprawiedliwieniem nie mogą być trudniejsze poprzednie spotkania czy ich ilość. Gdy się dochodzi do finału, nikt nie będzie się zastawiał, czy ma jeszcze siły. Na boisku było widać poświęcenie i walkę, chłopakom zależało na wygranej. Gdy chcesz zostać mistrzem, nie ma znaczenia to, czy jesteś zmęczony.

Jesteś bardzo rozczarowany?

Jestem bardzo rozczarowany, ponieważ uważam, że potrafię grać jeszcze lepiej i mogłem dać więcej drużynie, a niestety dziś nie pokazałem wszystkich swoich możliwości. Mieliśmy wiele okazji na zwycięstwo, ale z taką grą jak dzisiaj nie mieliśmy szans, by pokonać świetnie dysponowany Zenit Kazań.

Wszystko przed Wami.

Sezon jest jeszcze długi, gramy też spotkania w Lidze Mistrzów, więc może będzie szansa na rewanż. Zobaczymy.

Tagi

Kategorie

Bez kategorii

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka