Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Artur Grabski
Opublikowano 17.12.2017, godz. 17:22. Autor: Karolina Wólczyńska

Tomasz Fornal: Na takie mecze nic tylko palce lizać!

Zagrałeś w rodzinnym Krakowie, jak wrażenia? Rodzice na trybunach?

Na pewno to fajna sprawa zagrać w moim rodzinnym mieście. Wszyscy znajomi, rodzina przyszli na mecz. Bardzo się z tego cieszę i dziękuję kibicom, którzy oddali na mnie głosy i dali mi szansę gry w Meczu Gwiazd, to zawsze jest miłe. Poza tym gdy kiedyś oglądałem Mecz Gwiazd jako dzieciak, zawsze marzyłem, że może kiedyś uda mi się zagrać. Nie spodziewałem się, że będzie to tak szybko.

To był Twój debiut w tej hali, prawda?

Rzeczywiście, to był mój debiut. Hala na pewno robi wrażenie i jak jest wypełniona po brzegi to to z całą pewnością jest to coś. Jeśli miałbym taką okazję, chętnie bym znów tu zagrał i będę dążył do tego, by wrócić tu już z reprezentacją. To musi być wspaniały widok – hala w Krakowie, 15 tysięcy biało-czerwonych kibiców. To coś niesamowitego i będę robić wszystko, by to marzenie się spełniło.

Spodziewałeś się, że będziesz miał okazję zagrać w Meczu Gwiazd?

Nie, jakby mi ktoś parę lat temu powiedział, że zagram w Meczu Gwiazd, to bym popukał się po głowie i powiedział, żeby się też popukał. No ale cóż, kibice docenili moją pracę i bardzo się cieszę z tej nominacji. Ale to na pewno super wydarzenie, warto wziąć w nim udział, nawet na trybunach, bo też wiele się dzieje i wszyscy zauważyliśmy tę współpracę między nami a publicznością.

Przed nami finały Klubowych Mistrzostw Świata, zostajesz w Krakowie?

Tak, zostaję. Będę miał przyjemność oglądać najlepsze zespoły świata na żywo i nie ma się co oszukiwać, ale na takie półfinały jak Zenit- Sada oraz Skra- Lube, a później mecz o trzecie miejsce i finał nic tylko palce lizać! Będę mógł z bliska podpatrzeć pewne zagrania. Nie mogę się już doczekać! To święto siatkówki w Polsce i zachęcam wszystkich, którzy jeszcze nie zakupili biletów do wsparcia naszych reprezentantów w Klubowych Mistrzostwach Świata i kibicowania Polakom w hali.

Przed przerwą świąteczną gracie jeszcze mecz, myśli odbiegają już do Radomia?

Jeszcze tej przerwy nie mamy, a weekendu nie można uznać za wakacje. Jesteśmy w trakcie sezonu, więc musimy się skupić przed nadchodzącym meczem z Bydgoszczą, żeby zdobyć tam trzy punkty i spokojnie wrócić do domów na święta. Ja mógłbym nawet dziś zagrać ten mecz, ale terminarz jest inaczej ułożony i trzeba się go trzymać.

Tagi

Kategorie

Inne

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka