Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 29.08.2017, godz. 23:02. Autor: Karolina Wólczyńska

Teraz musimy wyciągnąć wnioski i stawić się w barażach. – Julien Lyneel

Za Wami kolejny mecz, tym razem czuliście większą presję. Na szczęście dla Was zakończył się on szybko. Teraz macie więcej czasu na regenerację niż po wcześniejszych spotkaniach.

Tak, to było naszym priorytetem – wygrać dzisiaj, by zyskać więcej pewności siebie. Zagraliśmy o wiele lepiej, nie dekoncentrowaliśmy się niepotrzebnie. To zwycięstwo wiele nam daje. Gramy jeden dodatkowy mecz, ale przynajmniej mamy dzień przerwy i będziemy mogli się przygotowywać do kolejnego pojedynku.

Duże problemy pojawiły się dzisiaj na przyjęciu, czyli tam, gdzie zwykle prezentujecie stały, wysoki poziom. Obie ekipy wyraźnie nie dawały sobie rady w tym elemencie.

Tak, widać również wiele istotnych braków w innych aspektach abecadła siatkarskiego w naszym wykonaniu podczas tych mistrzostw. Musimy poprawić się w każdym elemencie – w polu zagrywki, na przyjęciu, w ataku, także w bloku i obronie, jeśli chcemy myśleć o medalach. Nie gramy jak zwykle, więc musimy teraz powrócić do dawnej dyspozycji.

Od początku turnieju popełniliście już wiele błędów. Szukacie tej optymalnej formy? Czy może w tym spotkaniu pokazaliście już, że jesteś na ostatniej prostej, by ją odnaleźć?

Nie, wciąż szukamy. Musimy odnaleźć naszą zagubioną formę i grać. Może w kolejnym meczu odzyskamy dawne czucie piłki, boiska i odbudujemy się. Póki co jest to trudne wyzwanie, ale w następnych rozgrywkach wyjdziemy jak zawsze w pełni zmobilizowani i pewni swojej siatkówki.

Myślisz, że Wasi grupowi przeciwnicy byli silni?

Każdy zespół przyjechał, by wygrać. Belgowie wygrali z nami, Holendrzy również byli o włos od ogrania nas, a Turcy zawsze prezentują wysoki poziom. Mają jedną z najlepszych lig na świecie, większość zawodników reprezentacji gra w swojej ojczyźnie, więc mają okazję uczyć się od najlepszych i przy nich zdobywać doświadczenie. Dziś zagrali świetnie, ale my również pokazaliśmy się z dobrej strony.

Prawdopodobnie zagracie w barażach przeciwko Czechom. Obserwowaliście ich?

Niestety nie mieliśmy okazji widzieć ich spotkań. Mamy dzień przerwy, więc pewnie nadrobimy zaległości. Poza tym nasz sztab ciągle rozpracowuje naszych przeciwników. Na pewno postaramy się jak najlepiej przygotować do tego pojedynku.

Dziś też zaliczyliście come back w meczu. Turcy wyszli na prowadzenie, którego jednak nie udało im się utrzymać.

Tak, ale to i tak nie jest ten poziom, którego sami od siebie oczekujemy. Możemy grać dużo lepiej. Ta świadomość pomaga utrzymać się w grze. Dziś graliśmy szkolną, poprawną siatkówkę, ale bez fajerwerków.

Spodziewaliście się tak wyrównanego poziomu w Waszej katowickiej grupie?

Myślę, że każdy zespół w starciu z nami gra bez presji, ponieważ oni nie mają nic do stracenia. Od nas, jako od mistrzów Europy oczekuje się znacznie więcej. Grają bez presji, dzięki czemu mogą wnieść się na wyżyny swoich możliwości. Teraz musimy wyciągnąć wnioski i stawić się w barażach.

 

 

Tagi

Kategorie

Mistrzostwa Europy (m)

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka