Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 08.12.2017, godz. 11:11. Autor: Renata Folta

Swodczyk Łukasz: Zwycięstwo w Rzeszowie nas podbudowało i zrozumieliśmy, że możemy wygrywać, co niech trwa jak najdłużej.

Łukasz Swodczyk jest jednym z podstawowych graczy Aluron Virtu Warta Zawiercie.  Po nieoczekiwanym zwycięstwie na Podpromiu skąd wywieźli 2 punkty, wygrana za 3 punkty z GKS-em Katowice nie była już przypadkiem. Kolejnym wyzwaniem, aby utrzymać dobrą passę była „Bitwa o Zagłębie” u siebie z drużyną MKS-u Będzin, z której również wyszli zwycięsko, oddając tylko pierwszego seta. Całe spotkanie zakończyło się 3:1 (22;25, 25:23, 25:19, 25:17). Czy tą dobrą passę utrzymają w kolejnych spotkaniach, a w najbliższym spotkaniu w Szczecinie wywiozą zwycięstwo?

Po wygranych trzech spotkaniach z rzędu jesteście na fali. Czy możemy liczyć, że w kolejnych spotkaniach do waszego konta dodamy kolejne punkty?

Myślę, że tak. To najważniejsze spotkania dla nas z drużynami z dołu tabeli z którymi powinniśmy wygrać, żeby im odskoczyć. Tak naprawdę to przed spotkaniem z Będzinem, niewiele nas dzieliło od Kielc czy Bielska.

Kolejne spotkanie na wyjeździe w Szczecinie. Patrząc na ich miejsce w tabeli to będzie też trudne spotkanie.

– Jasne, każdy z każdym może wygrać. Bielsko również zaczęło wygrywać. Kielce również potrafią zagrać niezłą siatkówkę, także to nie będą dla nas łatwe spotkania.

Jakie macie cele w końcówce tego roku?

Wygrać oczywiście te trzy spotkania, a jakim wynikiem to zobaczymy.

Po Nowym Roku rozpocznie się druga części sezonu i ponowne spotkania z drużynami z którym już graliście, czy teraz będzie łatwiej?

Pewnie tak, bo zaczynaliśmy jako nowy zespół z nowymi zawodnikami. Musiało się to wszystko zgrać i widać zaczyna to skutkować i myślę, że będą to zupełnie inne pojedynki.

Za wami wygrana bitwa o Zagłębie, cieszy to Pana?

Oczywiście, dla nas to bardzo ważne zwycięstwo.

Macie aktualnie na koncie 3 wygrane spotkania. Chyba największa niespodzianka to pokonanie Asseco Resovii na ich terenie, pełna pula wywieziona z Katowic i zwycięstwo 0:3. Możemy uznać, że jesteście na fali?

W Katowicach myślę, że bardzo pomogli nam kibice bo przyjechała za nami bardzo duża grupa, której doping  spowodował, że w pierwszym secie gospodarze nie bardzo wiedzieli co się dzieje i myślę, iż sami szukali się na boisku. Zwycięstwo w Rzeszowie nas podbudowało i zrozumieliśmy, że możemy wygrywać – co niech trwa jak najdłużej.

Obserwując wasze spotkania na hali w Zawierciu to można wywnioskować, że pierwszego seta oddajecie dla drużyny przyjezdnej. Poznajecie swoich przeciwników?

Na to wychodzi, że pierwsze sety nam nie wychodzą – poza Katowicami. Widać musimy poczuć co przeciwnik chce nam pokazać. W spotkaniu z MKS-em Będzin myśleliśmy, że w pierwszej 6-ce wyjdzie Łukasz Kozub na rozegraniu i  musieliśmy przed kolejnym setem przeanalizować pewne rzeczy i to się sprawdziło, bo kolejne sety były nasze.