Siatkówka na Siatkowka24.pl
Opublikowano 03.07.2008, godz. 7:37. Autor: Mateusz Chmiel

Skończyć z kontuzjami

Środkowy Łukasz Perłowski w zespole Resovii gra już od sześciu lat i jest obecnie (karierę zakończył rozgrywający Tomasz Kozłowski, z którym przyszedł do klubu w 2002 roku) zawodnikiem z najdłuższym stażem z aktualnych graczy. Do Rzeszowa trafił przed sezonem 2002/2003 z III-ligowego Wisłoka Strzyżów.

– Załapanie się do drużyny, gdzie było kilku zawodników ze stażem z Serii B czy nawet A to było dla mnie duże przeżycie – mówi ŁUKASZ PERŁOWSKI. – Ja gdzieś tam w III lidze bawiłem się w siatkówkę, a tu taki awans do drużyny, która mierzyła w Serię B. Pamiętam, jak na wakacjach grałem z chłopkami w piłkę na boisku obok bloku i nagle pojawił się Boguś Włodyka (zawodnik Resovii, wywodzący się ze Strzyżowa – przyp. red.) z informacją, że mam się stawić na treningi do Rzeszowa. Pojechałem, potrenowałem kilka razy, później przeszedłem obóz przygotowawczy z zespołem i zostałem w drużynie do dziś.

– Od samego początku twoje losy związane są z osobą trenera Andrzeja Kowala.

– Gdy przyszedłem do Resovii, to trenerem był Andrzej Kowal i można powiedzieć, że trzymał pieczę nade mną. Był takim moim Aniołem Stróżem. Zawsze mogłem liczyć na niego i tak jest do dziś.

– Przez te sześć lat w Rzeszowie miałeś wzloty i upadki. Który z sezonów najmilej wspominasz, a do którego wracasz z niechęcią?

– Myślę, że ten sezon był pechowy dla mnie, ale najgorszy był ten, w którym wywalczyliśmy awans do PLS. Miałem problemy z barkiem i skończyło się na poważnej operacji, a teraz to był tylko kosmetyczny zabieg biodra. Najlepszym sezonem był chyba ten poprzedni, w trakcie którego grałem bez żadnych problemów i kontuzji. Zresztą ten wcześniejszy też nie był zły, w końcu po raz pierwszy dostałem powołanie do kadry, choć pod koniec lutego z powodu kontuzji przestałem grać.

– Miniony sezon miał być dla ciebie przełomowy, ale znów kontuzja pokrzyżowała plany.

– Zapowiadało się super, ale wyszła ta sprawa z biodrem. W sumie chyba domyślam się, z jakiego powodu. Mam jednak nadzieję, że to już będzie koniec z kontuzjami, bo już miałem tyle dolegliwości, że już nic więcej nie powinno mi się przytrafić. Jak na razie to miałem chyba tylko jeden sezon, ten poprzedni, który zagrałem cały, a tak to co chwila coś mi dolegało.

– W sezonie 2008/2009 zespół Asseco Resovii po takich wzmocnieniach, jakie dokonał, będzie już niejako skazany na sukces i każdy inny wynik niż miejsce na podium uznany będzie za porażkę…

– Cieszy fakt, że drużynę wzmocniło tylu wartościowych zawodników, a tym bardziej, że trzej grali ze sobą ostatnio i to na pewno będzie miało korzystny wpływ na szybsze zgranie z zespołem. Ważne będzie, żeby teraz ten nasz potencjał jak najlepiej poukładać, ale w tym już głowa trenera. Każdy z nas liczy na medale, ale inne zespoły też poczyniły spore wzmocnienia. Nie ma jednak teraz co gdybać, bo i tak wszystko zweryfikują mecze. Trzeba w każdym spotkaniu grać na maksa i tyle. W minionym sezonie nikt nie stawiał na Częstochowę, a ona osiągnęła sukces.

Rozmawiał RAFAŁ MYŚLIWIEC, Super Nowości

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka