Opublikowano 23.02.2017, godz. 14:43. Autor: Karolina Siwek

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowy Górniczej wygrały za 3 punkty!

W 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń Tauron MKS Dąbrowa Górnicza w swojej hali rozegrały spotkanie z Saint-Raphael Volley. Podopieczne Magdaleny Śliwy bez problemów wygrały mecz 3:0. Mecz ten był debiutem trenerskim Magdaleny Śliwy.

Pierwszy set dobrze rozpoczęły siatkarki z Saint-Raphael doprowadzając do stanu 0:2, lecz dobre zagrywki Kathleen Weiss wyprowadziły siatkarki z Dąbrowy Górniczej na dwupunktowe prowadzenie, lecz francuzki szybko odrobiły straty i do stanu 16:16 drużyny grały punkt za punkt. Po drugiej przerwie technicznej dąbrowianki wypracowały sobie wysoką, bezpieczną przewagę i utrzymały ją do końca seta. Pierwszą partię zakończyła Kamila Ganszczyk atakiem ze środka. Set zakończył się wynikiem 25:19.

Drugi set dąbrowianki rozpoczęły od błędu, lecz szybko wypracowały kilkupunktową przewagę dzięki błędom własnym siatkarek z Francji, przez co na pierwszej przerwie technicznej MKS prowadził aż 8:3. Do drugiej przerwy technicznej siatkarki Magdaleny Śliwy utrzymały swoje prowadzenie i na drugiej przerwie technicznej na tablicy wyników widniał wynik 16:11 dla siatkarek z Dąbrowy Górniczej. W decydującej fazie seta dąbrowianki powiększyły swoją przewagę i wygrały partię 25:17, co zaskutkowało prowadzeniem 2:0 w całym meczu.

Trzeci set siatkarki MKS-u rozpoczęły od znacznej przewagi, lecz podopieczne trenera Bregoliego przy stanie 5:1 zaczęły odrabiać straty i bardzo szybko doprowadziły do stanu 5:5, ale to nie zatrzymało siatkarek z Dąbrowy i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. Po pierwszej przerwie technicznej gospodynie powiększyły swoją przewagę i na drugiej przerwie technicznej przewaga wynosiła aż 7 oczek. Po drugiej przerwie technicznej podopieczne Magdaleny Śliwy niemal „rozbiły” siatkarki z Francji i set zakończył się wynikiem 25:15.
Tauron MKS: Dziękiewicz, Weiss, Paszek, Horka, Kaliszuk, Ganszczyk, Lemańczyk (L) oraz Ciesiulewicz, Drabek

Saint Raphael: Abramowa, Michel, Novotni-Kasić, Gomiero, Menghi, Kajalina, Smidova (L) oraz Andriamaherizo, Reichert, Pelaprat