Siatkówka na Siatkowka24.pl
Fot. Daniel Gricer
Opublikowano 15.03.2017, godz. 19:55. Autor: Klaudia Staniek

Rosja nie dla kędzierzynian. Czterosetowy pojedynek dla Biełogorie

Pierwsze starcie w ramach rundy Play-off Ligi Mistrzów pomiędzy ekipą Biełogorie Biełgorodu a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Premierowa odsłona spotkania zdecydowanie lepiej zaczęła się dla gości, którzy za sprawą dobrej gry Mateusza Bieńka i wykorzystując zły początek swoich rywali, szybko wyszli na prowadzenie (4:0). Mimo, iż gospodarze próbowali odrabiać straty to jednak ekipa z Kędzierzyna-Koźle uniemożliwiła im ten zamiar, grając koncertowo zwłaszcza blokiem. Dodatkowo podopieczni Ferdinado De Giorgiego nabierając coraz większego wiatru w żagle i prezentując bardzo skuteczną grę, potwierdzili swoją dominację w tej partii o czym świadczyła ich olbrzymia przewaga punktowa (22:11). Tak bezradna i zaskoczona drużyna Biełogorie Biełgorod nie mogła nawiązać już zaciętej rywalizacji ze swoim polskim przeciwnikiem, dlatego też musiała ona uznać wyższość rywali w tej partii, przegrywając ją 25:13.

Z całą pewnością druga partia z perspektywy gospodarzy była przełomowa, bowiem ekipa Biełogorie Biełgorodu wróciła na właściwe dla siebie tory gry, prowadząc z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zacięty bój (6:6). Taki układ wydarzeń rozgrywał się przez większą część trwania tego pojedynku, gdyż żadna z ekip nie mogła skutecznie przeciwstawić się swojemu rywalowi zza siatki. W końcu jednak, dopiero w samej końcówce, ta sztuka lepiej udała się ekipie gospodarzy, która w głównej mierze wykorzystując błędy kędzierzynian w ataku, wysunęła się na prowadzenie (21:19). Z całą pewnością był to kluczowy moment dla przebiegu późniejszych wydarzeń na boisku, gdyż gospodarze nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa w tej odsłonie i w efekcie wygrali drugiego seta 25:21.

Trzecia odsłona, podobnie jak jej poprzedniczka, rozpoczęła się zaciętą walką punkt za punkt po obu stronach siatki. Z czasem jednak drużynie z Kędzierzyna-Koźle udało się zbudować przewagę za sprawą dobrego serwisu Mateusza Bieńka i skutecznej postawie przy siatce (14:12). W dalszych akcjach ekipa gości nie zwalniała tempa i powiększyła swoją przewagę do czterech oczek (18:14). Od tego momentu wydarzenia na boisku zmieniły się o 180 stopni, gdyż do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy niezrażeni przewagą rywala, wykorzystali ponownie pomyłki ZAKSY, a także skuteczne serwisy Romana Daniłowa, doprowadzając w efekcie do remisu (22:22). Emocjonująca końcówka lepiej zakończyła się dla ekipy Biełogorie Biełgorodu, która zachowując konsekwentną postawę i wykorzystując wszystkie swoje szanse, wygrała tą partię 25:23.

Czwarta i zarazem ostatnia odsłona tego pojedynku ponownie zaczęła się od wyrównanej i zaciętej walki po obu stronach siatki. Z czasem jednak gospodarze zaczęli się coraz mocniej rozpędzać, co skutkowało wypracowaniem przez drużynę Biełogorie Biełgorodu przewagi punktowej (14:12). Następnie z każdą kolejną akcją ich prowadzenie stale powiększało się, gdyż gra kędzierzynian nie tylko straciła swoją skuteczność, ale również impet. Goście bowiem nie potrafili przełamać naporu swojego przeciwnika i pozwolili się zdominować. W efekcie drużyna Biełogorie Biełgorodu nie miała żadnych problemów, aby pokonać ZAKSĘ nie tylko w tym secie, ale w całym spotkaniu.

Biełogorie Biełgorod – ZAKSA Kędzierzyn-Kozle 3:1(13:25, 25:21, 25:23, 25:20

Biełogorie Biełgorod: Chtiej, Smoljar, Tietiuchin, Muserski, Marlon, Żygałow, Martyniuk (libero), Obmoczajew (libero) oraz Poroszin, Daniłow, Teriomienko, Jereszczenko

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero) oraz Semeniuk, Czarnowski

 

Tagi

Kategorie

Ligi zagraniczne

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka