Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Wojtek Borkowski
Opublikowano 14.02.2018, godz. 14:28. Autor: Karolina Wólczyńska

Rafał Sobański: Zwycięstwo było nam potrzebne jak antybiotyk.

Jak bardzo Wam pomoże to dzisiejsze zwycięstwo w dalszych rozgrywkach?
Na pewno dla nas jest bardzo istotne. Pomoże nam samym od mentalnej, psychologicznej strony. Na tle tych wszystkich porażek, które odnieśliśmy już w tym sezonie, to zwycięstwo było nam potrzebne jak antybiotyk. Udało się dzisiaj wygrać, chociaż po ciężkich bojach. Ten wynik mógł być w jedną albo w drugą stronę. Na szczęście to my dopisujemy sobie dwa punkty w ligowej tabeli. Wiadomo, nie ustrzegliśmy się błędów i na pewno będziemy pracować nad tym, by je wyeliminować w kolejnych meczach.
To trudny teren, więc pewnie wygrana smakuje o wiele lepiej?
Hala jest specyficzna. Na pewno niższa od naszej i nietypowo oświetlona. Przed meczem zdołaliśmy przetrenować tu więcej razy. W przeciwieństwie do reszty drużyn nie mamy do Sosnowca aż tak daleko. W zeszłym tygodniu graliśmy sparing z Będzinem, wczoraj mieliśmy tu trening i rozruch. Próbowaliśmy się jak najbardziej oswoić z tymi warunkami. Widać, że przyniosło to jakieś efekty. Najważniejsze, że jest zwycięstwo.
Mecz zaczęliście z wysokiego C, potem zaliczyliście straszny dołek. Co się stało w tej drugiej partii?
To chyba taka nasza bolączka, patrząc na poprzednie mecze. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Po prostu po tym, jak wygrywamy pierwszego seta z przytupem i wszystko jest pod naszą kontrolą, gramy fatalnie, popełniamy za dużo błędów. Jednym słowem wszystko siada. Przeciwnik odjeżdża, nie jesteśmy w stanie sobie wzajemnie pomóc. Niestety i dla nas, i dla kibiców, te sety są bardzo wysoko przegrane.
Dziś bardzo dobrze funkcjonowała obrona w Waszej drużynie tak jak w poprzednim sezonie. To taki powrót do korzeni.
Pracujemy bardzo dużo nad tym elementem. Myślę, że duża w tym zasługa naszych głów, że chcemy po prostu. Musimy wyjść z nastawieniem na walkę. Gdy bronimy, to pomagamy sobie wzajemnie. Napędza to na pewno grę w kontrze i zdobywamy w ten sposób wiele punktów. Gra wygląda wtedy o wiele lepiej jak np. w pierwszym czy trzecim secie.
Kibice tłumnie przybyli Was dopingować, także mały Klub Kibica Gieksy.
Tak, znam parę osób, które pracują nad tym, żeby ten Klub funkcjonował. Nas bardzo to cieszy, że ludzie tak nam kibicują. Dziękujemy im bardzo za to, że w większej czy mniejszej ilości za nami jeżdżą na mecze i nas wspierają. Nam ten doping jest bardzo potrzebny i w naszej hali, i na wyjeździe. Atmosfera dzisiaj była naprawdę super i mam nadzieję, że będzie nam dane częściej ze sobą grać. Derby to zawsze świetna sprawa. Myślę, że publiczność też jest zadowolona z tego siatkarskiego widowiska.
Dla Ciebie osobiście budujące jest to, że znów pojawiasz się na dłużej na boisku, dziś w wyjściowym składzie.
To jest mój trzeci w pełni rozegrany mecz w tym sezonie. Bardzo się cieszę z tego powodu, że jak już dostałem szansę od trenera, udało mi się pomóc drużynie. Mam duże oczekiwania wobec siebie. Nie mogę powiedzieć, że w pełni czuję się usatysfakcjonowany z poziomu mojej gry. Dla nas jednak liczy się tylko zwycięstwo drużyny, a indywidualna forma schodzi teraz na drugi plan. Wracamy do Katowic z punktami, choć myślę, że byliśmy blisko wygrania za trzy i trochę nam to nie wyszło.
W następnym spotkaniu podejmujecie Espadon Szczecin. Obserwowaliście już ten zespół?
No to jest na pewno ciężki przeciwnik. Może sztab szkoleniowy oglądał już coś więcej drużynę ze Szczecina. My mieliśmy zabronione obserwowanie innych zespołów. Mieliśmy się skupić, skoncentrować tylko na spotkaniu z Będzinem. Podejrzewam, że trenerzy już dziś zaczną przygotowania do tego meczu. My trochę odpoczniemy i później będziemy sfokusowani tylko na naszym kolejnym rywalu. Myślę, że jutro dostaniemy już pierwsze informacje, na co mamy zwracać uwagę. Powoli taktykę będziemy wdrażać w treningi i się do tego starcia przygotowywać. To będzie kolejny mecz za te przysłowiowe sześć punktów. Następni trzej przeciwnicy są w naszym zasięgu. Na pewno nie podłożymy im się i nie oddamy boiska za łatwo. Będziemy chcieli wygrać kolejne mecze.

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka