Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Dariusz Cupiał
Opublikowano 31.08.2017, godz. 15:07. Autor: Renata Folta

Rafał Murczkiewicz – Będziemy bardziej agresywni, waleczni i zdeterminowani, bo jesteśmy głodni zwycięstw.

Kolejny sezon przed nami. Jakie nastawienie w zespole przed nowym sezonem?

Pozytywne. Większość zawodników z zeszłego sezonu pozostało z nami. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się nam utrzymać najważniejszych ludzi z poprzedniego sezonu, a także tych młodych, perspektywicznych, którzy w zeszłym sezonie odważnie wchodzili na parkiety PlusLigii. Uważam też, że wzmocniliśmy się przed przyszłym sezonem. Chcemy pokazać lepszą siatkówkę. Będziemy bardziej agresywni, waleczni i zdeterminowani, bo jesteśmy głodni zwycięstw.

Brakuje jeszcze w składzie dwóch zawodników?

Tak, brakuje Rafy i Jonah – którzy reprezentują barwy Będzina. Jonah przygotowują się do turnieju mistrzów, który odbędzie się w połowie września, ale nie ma jeszcze decyzji czy pojedzie do Japonii czy nie. Cierpliwie czekamy. A Rafa już z nami jest.

Czy takie spotkania z kibicami w trakcie akcji „ Zakończenie lata w mieście” będą już tradycją?

Dla nas i klubu to świetna szansa, aby zaprezentować zespół na będzińskiej scenie, w fantastycznej oprawie. Nie tylko przed naszymi najwierniejszymi kibicami, ale także przed tymi kibicami, którzy się aż tak siatkówką nie interesują, ale mamy szansę z nimi porozmawiać i przybliżyć nasz zespół.

Trzy tygodnie treningów za Wami, oraz dwa sparingi.

Kończymy trzeci tydzień przygotowań. Na chwilę obecną nasze treningi wyglądają na ciężkie, a nawet bardzo ciężkie. Za nami dwa sparingi i ważne było, aby sprawdzić –  to nad czym aktualnie pracujemy. Ciszymy się, że mogliśmy zagrać z Zawierciem, sprawdziliśmy naszą siłę woli żeby przełamać zmęczenie. Sprawdzamy i wyciągamy z tego wnioski, i dalej idziemy swoim planem przygotowującym do pierwszego spotkania.

Czy nowi zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu, już się zaaklimatyzowali?

Mamy fajną drużynę, a nowi zawodnicy zostali ciepło przyjęci. Zostali już wkomponowaniu do zespołu. Widać, że trzymają się z grupą, razem wychodzimy i dbamy o dobre relacje między sobą. Nawet Matej, który teoretycznie powinien mieć największy problem, bo jest obcokrajowcem, tzostał bardzo dobrze przyjęty i czuje się już częścią drużyny. Chłopcy pokazali mu najważniejsze miejsca w Będzinie. Wszyscy są zadowoleni i uśmiechnięci, a na każdym treningu gotowi do ciężkiej pracy.

Jaki macie cel na ten sezon?

Wstępnie rozmawiał z nami Prezes i wymaga więcej. My sami od siebie też wymagamy więcej niż w zeszłym sezonie. Zajęliśmy 11. miejsce, a chcemy wykonać krok do przodu. Co będzie oznaczał ten krok? ciężko powiedzieć. Na pewno chcemy wygrać więcej spotkań i zobaczymy co nam to da. Jesteśmy głodni zwycięstw, głodni walki.

Czy walka i zwycięstwo z drużynami z pierwszych miejsc tabeli jest w zasięgu drużyny z Zagłębia?

Zawsze jest. Po drugiej stronie siatki jest przeciwnik, który ma dwie ręce, dwie nogi, głowę – więc są takimi samymi ludźmi jak my. A tak poważnie. Oczywiście, że będziemy chcieli pokazać i udowodnić, że w Będzinie jest nie tylko młody i perspektywiczny zespół, który jest żądny aby wygrywać z najlepszymi i walczyć na boisku. Myślę że warto z nami grać nie tylko w lidze, ale również warto zapraszać nas na prestiżowe turnieje. Bo ten zespół ma charakter i determinacje aby pokazać się z jak najlepszej strony.

Źródło: inf. własna

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Polska

  Liga Narodów

  3:0 25:20, 25:18, 25:21
  Korea Południowa

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka