Zdj. Dariusz Cupiał
Opublikowano 27.11.2017, godz. 21:46. Autor: Renata Folta

Rafał Faryna – Naszym głównym mankamentem jest zagrywka, przez którą głównie tracimy punkty.

Skra przyjechała i pokazała kto w tym spotkaniu jest faworytem. Od pierwszych minut to oni dyktowali Wam warunki na boisku i zapisali na swoim koncie 3 punkty.

– Tak. Widoczne to było w dwóch pierwszych setach. Skra bardzo dobrze poczuła się na zagrywce i to udowodniła kilkoma asami serwisowymi. Ich gra była bardzo równa na przestrzeni całych trzech setów. Bardzo równo grali na przyjęciu, zresztą w każdym elemencie wyśmienicie jak na vice mistrza przystało. Nam ciężko było się dostosować do ich poziomu gry. Kontakt nawiązaliśmy dopiero w trzecim secie, ale wyszło ich doświadczenie i w końcówce odskoczyli kończąc całe spotkanie 0:3.

Za kilka dni gracie z Zawierciem, a spotkanie na ich hali nie będzie należało do łatwych. Ostatnie dwa spotkania wygrali i to zapewne dodało im wiatru w żagle. Jak mentalnie do tego spotkania się przygotujecie?

– Dla nas każdy mecz jest trudny, tym bardziej po takiej przegranej. Od poniedziałku musimy się zmobilizować i ciężko pracować, aby w sobotę wyjść z jeszcze większą motywacją – zagrać i wygrać.

Następny mecz macie u siebie macie z Jastrzębskim Węglem . Czy tym razem pokażecie kibicom, że potraficie walczyć i wygrywać? Bo to że możecie pokazaliście np. w meczu z Onico Warszawą czy na wyjeździe z Bydgoszczą.

– Patrząc na tabelę to spotkanie z żadnym przeciwnikiem nie jest łatwy, i  widzimy, że każdy z każdym może wygrać. Dlatego nie poddajemy się, bo wszystko może się zdarzyć, a to jak zagramy zależy tylko i wyłącznie od nas.

Co musicie na już poprawić w swojej grze, aby wejść na właściwe tory?

– Naszym głównym mankamentem jest zagrywka, przez którą to głównie tracimy punkty. Blok – obrona również nie funkcjonowała jak powinna.