Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Renata Folta
Opublikowano 15.09.2017, godz. 10:47. Autor: Renata Folta

Rafał Buszek – Skromnie celujemy we wszystkie tytuły o jakie przyjdzie nam grać.

Za chwilę zaczynamy kolejny sezon a przed Wami mecz o Super Puchar. Czy zdobycie tego tytułu to będzie taka klamra zamykająca poprzedni sezon i kolejny medal, oraz tytuł do kolekcji?

Nowy sezon zaczynamy od startu o ten tytuł i chcielibyśmy go zdobyć. Gramy z Bełchatowem i oczywiście każdy z nas będzie chciał wygrać. Za chwilę będziemy już w pełnym składzie, bo brakuje nam tylko Bena, który wróci za kilka dni przed pucharem. Chcemy zaprezentować się jak najlepiej a zdobywając ten tytuł otworzyć sezon.

W nowym sezonie zmiany w składzie oraz na ławce trenerskiej?

Nastąpiło kilka zmian w składzie i mamy nowego trenera, ale to nie zmienia naszego stylu gry. Nie musimy się zgrywać od nowa ze sobą, bo wszyscy się dobrze znamy.

Jaki jest główny cel na ten sezon?

Skromnie celujemy we wszystkie tytuły o jakie przyjdzie nam grać. Zaczynamy od Super Pucharu z Bełchatowem i będzie to trudne spotkanie, bo odbędzie się na ich terenie, a tam nie gra się łatwo. Chcemy małymi krokami wygrać każde spotkanie – i cierpliwie dążyć do spotkań o medale.

Kto zdobywa Puchar Polski to nie zdobywa Mistrzostwa Polski. Wy to zmieniliście i utarliście nosa tym, którzy tak mówili?

To fakt. Dwa lata temu przegraliśmy na własne życzenie, bo prowadziliśmy w spotkaniu ale nie udało się wygrać. W tym sezonie zdobyliśmy oba tytuły. To dla nas wielki wyczyn, bo zdarza się to rzadko i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Mam nadzieję, że ten sezon będzie podobny i będziemy z niego również dumni.

Może w tym sezonie również Puchar Europy będzie w Waszym zasięgu?

Tego nie mogę obiecać, bo jest bardzo dużo dobrych i bardzo dobrych zespołów i zapewne nie jesteśmy w gronie faworytów do tego tytułu. Celujemy w Mistrzostwo Polski i obronę Mistrza oraz Puchar Polski, a co do LM czy Klubowych Mistrzostw Świata – będziemy grać jak najlepiej i zobaczymy na ile pozwoli nasza forma.

Czy udało się Tobie i innym zawodnikom, którzy grali w Reprezentacji – odpocząć i zrobić sobie wakacje przed ligowym sezonem?

Praktycznie każdy miał ok. tygodnia wolnego – co dla nas to jest to bardzo dużo, bo jak przyjedzie Ben z Japonii to będzie miał może 1-2 dni wolnego, nie licząc podróży, i za trzy dni będzie musiał zagrać z nami w Super Pucharze. My osobiście cieszymy się, że była taka chwilka, bo chcemy jak najszybciej wrócić do najwyższych obrotów. Kiedy rozpocznie się liga to nie będzie czasu na mocniejsze treningi.

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka