Siatkówka na Siatkowka24.pl
Opublikowano 10.12.2014, godz. 8:02. Autor: Mateusz Chmiel

Puchar CEV: Zwycięstwo MKS-u Dąbrowy Górniczej

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza pokonał 3:1 CS Volei Alba Blaj w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV. Dąbrowiankom do awansu wystarczą dwa wygrane sety.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia dąbrowianek, lecz rumuński zespół szybko uzyskał inicjatywę i zdobył kolejne 5 punktów (1:5). Do pierwszej przerwy technicznej to Volei Alba był drużyną dużo efektywniejszą doprowadzając tym samym do pięciopunktowej przewagi (3:8). MKS nie poddał się łatwo i dzięki dobrej zagrywce Kasi Koniecznej oraz Asi Szczurek odrobił kilka oczek, a po skutecznym ataku Giny Mancuso przewaga Rumunek stopniała do jednego punktu (10:11). Chwilę później autowy atak Martiny Utli doprowadził do remisu (11:11). Mecz stał się od tego momentu bardzo wyrównany, a na drugiej przerwie technicznej jednym punktem prowadził Volei Alba Blaj. Przy stanie 18:17 asem serwisowym popisała się Katarzyna Konieczna i Tauron Banimex miał już 2 punkty przewagi. Niestety dąbrowianki szybko straciły swoje prowadzenie po ataku Utli i bloku Rumunek (19:19). Następnie, gra toczyła się punkt za punkt aż do stanu 23:22, gdy fenomenalnym blokiem popisał się dueta Dominika Sobolska – Joanna Staniucha-Szczurek (24:22). Piłkę setową MKS wykorzystał dzięki świetnej pracy blokiem i perfekcyjnym ataku Katarzyny Koniecznej (25:22).

Początek drugiej partii był niezwykle wyrównany i toczony w systemie punkt za punkt. Taki stan rzeczy utrzymał się do pierwszej przerwy technicznej, na której minimalnie prowadziła drużyna rumuńska (7:8). Oba zespoły były skuteczne, a jeśli komuś udało się przełamać rywalki sam za moment nie potrafił wykorzystać swojego ataku. Jednakże, to dąbrowianki jako pierwsza wyszły na dwupunktowe prowadzenie po ataku Giny Mancuso (12:10). Przy stanie 13:11 punktową zagrywką popisała się atakująca, Katarzyna Konieczna. Autowy atak Rumunek zwiększył przewagę Taurona Banimexu do 4 punktów (16:12). Rozpędzony MKS nie zamierzał się zatrzymać. Atak z lewego skrzydła Mancuso, idealna kiwka Ozge Cemberci oraz atak z obiegu Leny Dziękiewicz pozwoliły odskoczyć aż na 7 oczek (19:12). Chwilę później boiskową inteligencją wykazała się kapitan dąbrowianek, która wygrała walkę o przechodzącą piłkę (20:13). Siatkarki z Dąbrowy Górniczej nie oddały już ogromnej przewagi i zmiażdżyły w końcówce swoje rywalki wygrywając tego seta do 16.

Po koncertowo zagranej końcówce drugiej partii, trzeci set nie rozpoczął się korzystnie dla dąbrowianek, które przegrały pierwsze trzy akcje (0:3). Przy stanie 1:5 o czas poprosił trener, Juan Manuel Serramalera. To trochę obudziło jego podopieczne, które zaczęły stopniowo odrabiać stratę (5:7). Dalsza część meczu była bardzo wyrównana, oba zespoły popełniały błędy, ale dąbrowianki cały czas traciły dwa lub trzy punkty do rumuńskich rywalek. To się zmieniło, gdy na zagrywkę powędrowała Dominika Sobolska, która zdobyła zdobyła m.in. asa serwisowego doprowadzającego do remisu (13:13). Niestety, zaraz po tym MKS łatwo stracił dwa punkty i na drugiej przerwie technicznej Volei Alba prowadził 14:16. Kolejne dwa oczka także zdobyły Rumunki i sytuacja zmusiła argentyńskiego trenera Taurona Banimexu do wzięcia przerwy dla swojej ekipy (14:18). Co prawda, blok Eleonory Dziękiewicz zmniejszył stratę dąbrowianek, lecz nadal wynosiła ona 3 oczka (16:19). Po dwóch błędach w ataku Martiny Utli na tablicy wyników pojawił się wynik 18:20. Siatkarki MKS-u nie były jednak w stanie dogonić rywalek i po swoich niewymuszonych błędach przegraly tego seta do 19.

Na początku czwartej partii prowadziła drużyna rumuńska (2:4), lecz MKS nie pozwolił jej odskoczyć na większą różnicę punktową i po serii dobrych zagrywek Kasi Koniecznej doprowadził do remisu 5:5. Potem jednak dąbrowianki w łatwy sposób straciły dwa punkty i na pierwszej przerwie technicznej przegrywały 6:8. Stan ten nie trwał długo, gdyż zaraz po przerwie po ataku Tamary Kaliszuk oraz trafieniu w siatkę Utli mieliśmy już remis (8:8). Następnie gra toczyła się punkt za punkt aż do wpadnięcia dąbrowskiego bloku w siatkę, który pozwolił odskoczyć Rumunkom na 2 punkty (12:14). Te zostały jednak szybko odrobione przez podopieczne Juana Manuela Serramalery. Na drugiej przerwie technicznej na minimalnym prowadzeniu były siatkarki Volei Alba Blaj. Przy stanie 18:17 po błędzie Matseichyk dąbrowianki zdobyły dwa oczka przewagi (19:17). Chwilę potem Dominika Sobolska wykorzystała przechodzącą piłkę zwiększając przewagę MKS-u (22:19). Niestety, dwa skuteczne ataki Martiny Utli zmusiły Juana Manuela Serramalerę do poproszenia o przerwę dla swojej drużyny (22:21). Po czasie dobrze zaatakowała Katarzyna Konieczna i Tauron Banimex był tylko dwie piłki od zwycięstwa (23:21). Po autowym ataku Dudnic dąbrowianki miały piłkę meczową, którą wykorzystała asem serwisowym Katarzyna Konieczna.

Spotkanie w hali „Centrum” obfitowało w wiele emocji i zwrotów akcji, lecz w całym zamieszaniu lepiej odnalazła się drużyna z Dąbrowy Górniczej. Dużo lepiej w zespole MKS-u wyglądało przyjęcie, gdzie ciekawy manewr zastosował Juan Manuel Serramalera, który za Ginę Mancuso wprowadził Tamarę Kaliszuk. Teraz Tauron Banimex jest 2 sety od awansu do 1/4 finału Pucharu CEV. Mecz w Rumunii odbędzie się w przyszłą środę, a już w sobotę dąbrowianki zagrają w Legionowie z tamtejszym SK Bankiem.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – CS Volei Alba Blaj 3:1
(25:22, 25:16, 19:25, 25:22)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Cemberci, Konieczna, Staniucha-Szczurek, Mancuso, Sobolska, Dziękiewicz, Strasz (libero) oraz Urban (libero), Łukaszewska, Piekarczyk, Kaliszuk.

CS Volei Alba Blaj: Salaoru, Dudnic, Hashimoto, Utla, Matseichyk, Zarkova, Medved (libero) oraz Stanciu, Ivanof, Rodrigues de Souza.

Biuro Prasowe
TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza

Kategorie

Puchar CEV (k) Rozgrywki klubowe (k)

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka