Opublikowano 11.02.2016, godz. 10:50. Autor: Daniel Topczewski

Puchar CEV: Wrocławianki bez szans z Galatasaray Stambuł

Siatkarki Impelu Wrocław w pierwszym meczu rundy challenge Pucharu CEV musiały uznać wyższość tureckiego Galatasaray Stambuł. Zawodniczki znad Bosforu wygrały w czterech setach.

Początek meczu należał do wrocławianek, które grały z dużym animuszem i nie obawiały się mocnego przeciwnika. Zespół Impelu prowadził już 6:4, ale na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktowym zapasem schodziły gospodynie. Jacek Grabowski bardzo szybko zareagował i po jego interwencji wrocławianki wróciły do dobrej gry. Na drugiej regulaminowej przerwie to już polski zespół prowadził trzema oczkami. Gospodynie nie miały sposobu, aby odrobić straty i przegrały 22:25.

Drugą partię od mocnego uderzenia rozpoczęły gospodynie, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły sześcioma punktami (8:2). Wrocławianki nie miały pomysłu na sforsowanie tureckiego zespołu, który bezlitośnie punktował słabości podopiecznych Jacka Grabowskiego. Tuż przed drugą przerwą prowadzenie wzrosło do… dziesięciu punktów. Impel Wrocław był jeszcze w stanie nieco zmniejszyć straty, ale nie zagroził gospodyniom.

Dwie kolejne partie miały dużo bardziej wyrównany przebieg, ale końcówki należały już do Galatasaray Stambuł. Turecki zespół przewyższał wrocławianki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zasłużenie wygrał cały mecz 3:1.

Galatasaray Stambuł – Impel Wrocław 3:1
(22:25, 25:14, 25:14, 25:16)

Składy zespołów:
Galatasaray: Jackson (14), Leys (14), Kalac (10), Önal (12), Alikaya, Centoni (18), Güneyligil (libero) oraz Germen (2) i Aydinlar
Impel: Ptak (1), Kąkolewska (9), Hildebrand (6), Radecka (4), Skowrońska-Dolata (11), Costagrande (14), Sawicka (libero) oraz Kossanyiova (5), Kaczor (1), Sikorska (2), Gryka i Dürr (libero)