Opublikowano 02.03.2014, godz. 10:01. Autor: Mateusz Chmiel

Puchar CEV: Awans Guberni Niżnyj Nowogród

Ponad dwie godziny rywalizacji. 106 zdobytych punktów po stronie bełchatowian. 105 po stronie Guberni Niżnyj Nowogród. Gra na przewagi w tie-breaku. I koniec przygody PGE Skry w Pucharze CEV. Rosyjski zespół, podobnie jak w pierwszym meczu, wygrał 3:2 i awansował do finału.

Bełchatowianie wygrali inauguracyjną partię. Już w połowie seta mieli przewagę, w końcówce pozwolili gościom na wyrównanie, ale decydujące piłki rozstrzygali na swoją korzyść. Dwa kolejne sety padły łupem Guberni.

W czwartym secie podopieczni Falaski znów wysoko prowadzili, ale tym razem kontrolowali przebieg gry do końca, wygrywając do 18.

W tie-breaku lepiej zagrał rosyjski zespół, który po zmianie stron pozwolił gospodarzom tylko na krótkie prowadzenie. Dobrze na rozegraniu spisywał się Mikko Esko.

Najwięcej punktów zdobył Facundo Conte (27), który punktował nie tylko w ataku, ale także blokiem i zagrywka.

Po dwa asy zaserwowali Wlazły i Ostapienko. W bloku dominował Kuleshov (6 punktów).

PGE Skra Bełchatów 2:3 Gubernia Niżnyj Nowogród
(25:21, 19:25, 23:25, 25:18, 14:16)