Opublikowano 24.03.2016, godz. 17:40. Autor: Daniel Topczewski

PP: Znamy skład turnieju finałowego w Kaliszu

Chemik Police dzięki zwycięstwu 3:0 nad Developresem Rzeszów zapewnił sobie awans do turnieju finałowego Pucharu Polski, który odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia w Kaliszu. Oprócz policzanek w zawodach zagrają Budowlani Łódź, Polski Cukier Muszynianka Enea i PGE Atom Trefl Sopot.

Mecz ćwierćfinałowych w Policach miał zdecydowanego faworyta. Mistrzynie Polski, które w ubiegłym sezonie przegrały dopiero w finale rywalizacji o Pucharu Polski z PGE Atomem Treflem Sopot po tie-breaku, tym razem zaczęły walkę od ćwierćfinału. Rzeszowianki miały już za sobą mecze wygrane po 3:0 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i ŁKS Commercecon Łódź.

Policzanki kontrolowały losy środowego ćwierćfinału od początku do końca. Już po pierwszych piłkach dały do zrozumienia zespołowi z Podkarpacia, kto będzie rozdawał karty w tym meczu. Na drugiej przerwie technicznej w premierowej partii Chemik prowadził 16:7 i konsekwentnie powiększał swoją przewagę. Wygrywający serwis Heleny Havelkovej dał mistrzyniom Polski piłki setowe, a po chwili błąd w ataku przyjezdnych zakończył tę część meczu.
Drugiego seta lepiej rozpoczęły siatkarki Developresu, które prowadziły nawet 4:1. Policzanki nie pozwoliły jednak swoim przeciwniczkom na przejęcie inicjatywy i bardzo szybko odrobiły straty, a następnie same wyszły na prowadzenie, które stopniowo rosło. Zespół z Podkarpacia popełniał dużo błędów własnych i miał problem z przebiciem się przez szczelny blok mistrzyń Polski. Przy stanie 13:19 o czas poprosił Stanisław Pieczonka i wtedy w przyjezdne wstąpiły nowe siły. Nie mając nic do stracenia zaczęły odrabiać straty do faworyzowanych policzanek i zdobyły nawet punkt kontaktowy (24:23). Niestety chwilę później rzeszowianki popełniły błąd na zagrywce i straciły swoją szansę na pozytywny wynik.

Trzecia partia tylko na początku była wyrównana. Później do głosu znowu doszły policzanki, które dzięki świetnej postawie swoich skrzydłowych na pierwszej przerwie technicznej prowadziły trzema punktami. Mistrzynie Polski miały tego dnia odpowiedź na każde zagranie swoich rywalek i za sprawą dobrych kontrataków powiększały swoją przewagę. Na drugiej przerwie technicznej ich zapas punktowy wynosił już osiem oczek. Pierwsze piłki meczowe policzanki miały przy stanie 24:14, ale zespół z Rzeszowa nie zamierzał się poddawać. Mecz zakończył się dopiero po skutecznym zbiciu Izabeli Kowalińskiej

Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:13, 25:23, 25:17)

pary półfinałowe Pucharu Polski (2-3 kwietnia):