Opublikowano 03.04.2016, godz. 23:54. Autor: Daniel Topczewski

PP: Puchar Polski dla Chemika Police

Siatkarkom Chemika Police udał się rewanż za zeszłoroczną porażkę w finale Pucharu Polski. Mistrzynie kraju w czterech setach wygrały z PGE Atomem Treflem Sopot i wywalczyły to trofeum po raz piąty w historii klubu.

Set otwarcia dużo lepiej rozpoczęły sopocianki, które od samego początku starały się dyktować warunki na boisku. Policzanki miały spore problemy z uporządkowaniem własnej gry i przez to ich strata punktowa do rozpędzonych rywalek cały czas się powiększała. Nie do zatrzymania na skrzydle była Katarzyna Zaroślińska, która zdobywała punkty niemal z każdej pozycji. Kroku próbowała jej dotrzymywać Madelaynne Montano, ale bez wsparcia koleżanek z zespołu nie była w stanie zbyt wiele zdziałać. Pierwszego seta zespół z Pomorza wygrał do 19.

W drugiej partii role się odwróciły. To mistrzynie Polski nadawały ton grze, a sopocianki straciły skuteczność i pomysł na rozgrywanie kolejnych akcji. Dodatkowo w grze wicemistrzyń kraju zaczęło szwankować przyjęcie, które znacząco utrudniło zapisywanie kolejnych punktów na tablicy wyników. Siatkarki z Polic grały z dużym spokojem, ale jednocześnie starały się nie stracić koncentracji i dowieźć bezpieczne prowadzenie do końca (10:6). Seta zakończył skuteczny blok na Annie Miros.

Początek trzeciej odsłony potwierdził, że mistrzynie Polski zaczęły grać na wyższym poziomie niż w premierowej partii. Za sprawą dobrej dyspozycji w bloku, w którym po drugim secie wyraźnie dominowały nad swoimi przeciwniczkami, policzanki kontrolowały boiskowe wydarzenia i na pierwszej przerwie techniczne prowadziły 8:5. Chemik nabierał coraz większej pewności siebie podczas rozgrywania kontrataków i cały czas utrzymywał dość bezpieczny dystans punktowy. W końcówce partii zespół z Pomorza zbliżył się na dwa oczka, ale nie był w stanie doprowadzić do wyrównania.

Czwarty set rozpoczął się od wymiany ciosów pomiędzy finalistami. Lepiej wyszły z niej policzanki, które odskoczyły swoim przeciwniczkom na trzy punkty (10:7). Sopocianki tym razem nie zamierzały jednak oddać pola mistrzyniom Polski i szybko zdobyły punkt kontaktowy (13:12). Na drugiej przerwie technicznej to Chemik prowadził dwoma punktami za sprawą kolejnego dobrego bloku na Klaudii Kaczorowskiej (16:14). Po powrocie na boisko nadal byliśmy świadkami gry punkt za punkt, która premiowała podopieczne Jakuba Głuszaka. W końcówce faworytkom zdarzył się jednak przestój, którego Atomówki nie potrafiły wykorzystać. Siatkarkom z Sopotu udało się obronić pierwszą piłkę meczową (23:24), ale przy drugiej były już bezradne.

Chemik Police – PGE Atom Trefl Sopot 3:1 (19:25, 25:13, 25:21, 26:24)

Źródło: inf. własna, chemik-police.com