Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Artur Grabski
Opublikowano 16.06.2017, godz. 21:55. Autor: Renata Folta

Porażka z Rosja okiem dwóch doświadczonych zawodników i debiutanta.

– Co przyczyniło się do tego, że przegraliście?

Karol Kłos: Zapewne bardzo dobra zagrywka przeciwnika. Postawił bardzo trudne warunki, na które nie potrafiliśmy znaleźć recepty przez te trzy sety. W pierwszym secie było najbliżej do tego aby doprowadzić do zwycięstwa, bo w połowie mieliśmy znaczną przewagę, ale Rosja to taka drużyna, którą jak się ich nie przyciśnie i nie wywrze presji to zagrywa jeszcze mocniej – i to było widać.

Maciej Muzaj: Ciężko powiedzieć, co było przyczyną. Może te podróże – chociaż wszyscy podróżują. Zagraliśmy słaby mecz, i będziemy pracować aby to zmienić. Rosja zagrała twardą i mocną siatkówkę. Bardzo mocno zagrywali, dobrze też przyjmowali, a my robiliśmy z kolei dużo błędów i nie dawaliśmy im wielu szans, aby pomylili się z przyjęciu. My nie potrafiliśmy znaleźć swojego rytmu a oni zagrali bardzo dobry mecz. 

Paweł Zatorski: Nie zagraliśmy z Rosjanami na tyle mądrze, żeby podjąć z nimi walką i dlatego przegraliśmy. Byliśmy uczuleni, że oni będą strzelać mocną zagrywką, ale kiedy otrzymywaliśmy tą piłkę to nie graliśmy na tyle cierpliwie aby wykorzystać ich blok, a akcje szybko kończyły się niestety na korzyść Rosjan. Zdarzają nam się przestoje, a przeciwnicy to wykorzystują. Nie gramy na tyle cierpliwie, aby zakończyć te sety gdzie prowadzimy kilkoma punktami. 

– Szansa gry w Brazylii się oddala. Kolejne dwa mecze z USA i Iranem do łatwych też nie będą należały?

KK: Na pewno nie będą należeć do łatwych. Może z początku wydawało się , że drużyny trochę osłabione, bez swoich czołowych zawodników, a jednak potrafią grać i grają bardzo dobrze. I szansa na wyjazd na finał w Brazylii oddala się bardzo, ale jeszcze nie wszystko jest stracone i trzeba grać do końca. W Łodzi trzeba pokazać, że potrafimy grać. Porażka jest bardzo bolesna ale najważniejsze to się podbudować.

MM: Jedziemy do hotelu się wyspać, a jutro kolejny dzień. Przed nami sobota i niedziela, i miejmy nadzieję, że w sobotę będzie wygrana z Iranem.

PZ: Nie poddajemy się i jedziemy na kolejne dwa spotkania aby je wygrać i awansować do Brazylii.

– Zaczęliście z wysokiego „C” ta Ligę Światowa, teraz jakby forma opadła, ciężko trenujecie i docelowo są Mistrzostwa Europy.

KK: Tak, dlatego nie można płakać, bo główna i docelowa imprezą to Mistrzostwa Europy. Ciężko buduje się drużynę na porażkach, ale spokojnie – trzeba uspokoić kibiców, bo najważniejsza impreza jest przed nami.

MM: Na razie to słabo wygląda. Zapewne sztab już teraz po zakończeniu spotkania to analizuje i wspólnie musimy usiąść i zobaczyć co zawiodło i co trzeba jeszcze poprawić.

PZ: Nie trenujemy już ciężko i nie możemy winy na przegrane spotkania zrzucać na treningi.

 

Tagi

Kategorie

Liga Światowa Reprezentacja męska

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka