Siatkówka na Siatkowka24.pl
Foto: Weronika Chariton
Opublikowano 26.02.2017, godz. 17:36. Autor: Weronika Chariton

Podsumowanie fazy zasadniczej 1 ligi kobiet

Faza zasadnicza sezonu 2016/2017 1 ligi siatkówki kobiet jest już za nami, czas więc na podsumowanie.
Wisła Warszawa zgodnie z oczekiwaniami jej kibiców zakończyła sezon na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 57 punktów oraz  19 wygranych. Porażkę warszawskie syreny poniosły jedynie w wyjazdowym spotkaniu z wiceliderkami- zawodniczkami Proximy Kraków.
Proximki natomiast na swoim koncie zanotowały 44 punkty i 14 zwycięstw.
Krakowianki sezon rozpoczęły pod przewodnictwem Zenona Matrasa oraz Łukasza Bilskiego, a zakończyły wraz z duetem trenerskim Chiappini/Brzeziński.  Zmiana trenera wpłynęła na zespół bardzo pozytywnie. Widoczna była poprawa w grze siatkarek, która odzwierciedlenie miała w wynikach spotkań. Jednym z dowodów na zwyżkę formy siatkarek z grodu Kraka z pewnością może być spotkanie rozegrane z liderkami tabeli na własnym parkiecie. Widowisko stało na bardzo wysokim poziomie, można by rzec orlenligowym, jako że obie drużyny pretendują do wyższej ligi rozgrywek, nie bez powodu okrzyknięte zostało „hitem fazy zasadniczej”.
Tuż za plecami beniaminka z Krakowa uplasowały się siatkarki ze Świecia.
Jokerki zajęły ostatnie miejsce na „podium” z 41 punktami oraz identyczną sumą zwycięstw i porażek jak Proxima Kraków. Co warto podkreślić, krakowiankom nie udało się w żadnym z dwóch meczy pokonać Jokera Świecie, w każdym z tych spotkań rozegrany został tie-break na korzyść drużyny ze Świecia.
Czwarte miejsce w tabeli wywalczyły  siatkarki WTS-u Solnej, uzyskując wynik 36 punktów, 12 zwycięstw i 8 porażek.
Następne miejsca kolejno zajmowały zespoły AZS-u Politechniki Gliwickiej, SMS-u Szczyrk, AZS-u Opole, MKS-u Kalisz, Nike Węgrów, Karpat Krosno. Tabelę zamknął zespół NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki, mając na swoim koncie jedynie 4 zwycięstwa.
Do fazy play-off zakwalifikowało się 8 kolejnych drużyn z tabeli (poza SMS PZPS Szczyrk, która jako zespół szkolny ma zagwarantowaną grę w 1 lidze) i to one grać będą o udział w 1-ligowym „final four”, którego celem jest wyłonienie zwycięzcy całego sezonu oraz drużyny uprawnionej do rozegrania barażu z ostatnią drużyną Orlenligi.
Przypomnijmy, że do PLPS SA wpłynęły trzy wnioski, które stanowią pierwszy etap walki o udział w rozgrywkach Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Wnioski te wystosowali włodarze Proximy Kraków, Wisły Warszawa oraz WTS-u Solnej.
Pierwsze mecze fazy play-off jeszcze przed nami, zmierzą się w nich Wisła Warszawa z Nike Węgrów  oraz  WTS Solna Wieliczka – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Zwycięzcy tych dwumeczy spotkają się w kolejnej fazie rozgrywek. Drugą grupę tworzą Proxima Kraków – MKS Kalisz  oraz Joker Świecie – AZS Politechniki Opolskiej.
W razie remisów w dwumeczu rozegrany zostanie złoty set.
Pierwsze spotkania już 4 marca.

Kategorie

Inne Niższe ligi

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka