Asseco Resovia Rzeszów
Zdj. Agnieszka Warwas
Opublikowano 05.02.2017, godz. 20:35. Autor: Dominika Perykasza

Po pełnym zwrotów akcji meczu górą Asseco Resovia Rzeszów

W spotkaniu pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów, a Cuprum Lubin, w którym często sytuacja na boisku ulegała gwałtownej zmianie, zwyciężyli gospodarze.

Już od początku pojedynek zapowiadał się bardzo interesująco; długie wymiany przekładały się na dobre widowisko. Oba zespoły wykazywały się w obronie, w związku z czym żaden nie mógł objąć pewnego prowadzenia. Z czasem po stronie Resovii zaczęło szwankować przyjęcie i lubinianie uciekli na dwa punkty. Gospodarze ciągle deptali po piętach rywalom; punktową zagrywką „poczęstował” ich Schmitt, Dryja, a także Drzyzga. W końcówce partii nie zabrakło emocji; Resovia zaczęła się rozkręcać, zatem dwukrotnie po przerwę sięgnął trener Cuprum. Set ostatecznie przypadł miejscowym (26:24).

Kolejna partia rozpoczęła się od dość wyrównanej gry, jednak rzeszowianie szybko odskoczyli na trzy oczka (7:4), wykazując się zdecydowanie lepszą skutecznością. Gospodarze coraz bardziej rozwijali skrzydła, a ich przewaga ciągle wzrastała. Głównym powodem słabszej formy lubinian był podupadający odbiór, co Resovia skrzętnie wykorzystywała, wzmacniając zagrywkę. Miejscowi coraz lepiej radzili sobie także na siatce i ze spokojem dążyli do dołożenia kolejnej odsłony na swoje konto. Udało im się to przy wysokim prowadzeniu 25:16.

Po 10-cio minutowej przerwie goście zaczęli w dobrym wydaniu, wychodząc na dwupunktowe prowadzenie (2:4), które szybko zniwelowała Resovia. Gra lepiej układała się po stronie miejscowych, ale zawodnicy Cuprum nieco poprawili skuteczność i doprowadzili do remisu 9:9. Udało im się później objąć prowadzenie, które skrupulatnie powiększali. Z perspektywy rzeszowian sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu. Czterema punktowymi zagrywkami popisał się Kaczmarek i na tablicy pojawił się wynik 12:20. Resovia nie podniosła się już w tym secie; Cuprum zakończył 25:15.

Czwartą odsłonę obie drużyny rozpoczęły dość nerwowo; zarówno zawodnicy Resovii, jak i Cuprum chcieli postawić wszystko na jedną kartę. Od wyniku zaczęli odbijać się przyjezdni, zyskując trzy punkty przewagi (6:9). Rzeszowianie coraz słabiej radziła sobie ze zdecydowaną grą rywali. Przewaga lubinian stopniała do dwóch punktów (12:14) po skutecznym ataku Schmitta. Pod koniec partii o trzy oczka lepsi byli goście i Resovia z coraz większymi emocjami podchodziła do sytuacji na boisku. Przyjezdnym udało się przedłużyć swoje szanse w tym meczu (21:25).

Początek tie-break’a przypadł lubinianom, którzy wyszli na prowadzenie (1:3). Gospodarze ciągle udowadniali, że są w grze i doprowadzili do remisu 3:3. Walka po obu stronach siatki przekładała się na długie i emocjonujące wymiany. Przy zmianie stron to rzeszowianie mieli punkt w kieszeni. W późniejszym czasie toczyła się gra cios za cios i do samego końca ciężko było stwierdzić, której drużynie przypadną dwa punkty. Ostatecznie Resovia zwyciężyła na przewagi 17:15.

MVP: Marcin Możdżonek

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 3:2 (26:24, 25:16, 15:25, 21:25, 17:15)

ASSECO:  Drzyzga, Dryja, Rossard, Schmitt, Możdżonek, Perrin, Wojtaszek (libero)

CUPRUM: Łomacz, Michalski, Kaczmarek, Pupart, Gunia, Taht, Rusek (libero)