Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Renata Folta
Opublikowano 30.09.2017, godz. 14:52. Autor: Renata Folta

Piotr Gruszka – To miłe że została doceniona nie tylko moja praca, ale praca całej drużyny

Spotkaniem z Cerrad Czarni Radom, dziś swój drugi sezon otworzy drużyna GKS-u Katowice. Po debiucie w roli beniaminka w zeszłym sezonie, klub w ostatecznej klasyfikacji zajął 10. miejsce. Trenerem drużyny nadal jest Piotr Gruszka, który poprzedni sezon może uznać za udany sezon. Zostało to również docenione przez kibiców w plebiscycie Wielkiej Gali Śląskiej Siatkówki. GKS Katowice został wybrany na najlepszą drużynę w kategorii – Debiut Drużyny w PlusLidze, a Trenerem Roku został Piotr Gruszka.

– To miłe, tym bardziej, że została doceniona nie tylko moja praca, ale praca całej drużyny, w sumie moim województwie. Kibice dostrzegli jaką prace wykonaliśmy z chłopakami i jako klub zyskaliśmy uznanie wśród kibiców. Bardzo mnie cieszy fakt, iż o siatkówce GKS-u na Śląsku mówi się coraz głośniej – powiedział Piotr Gruszka.

W okresie przygotowującym do sezonu mieliście kilka spotkań sparingowych, zagraliście z sukcesem w kilku turniejach – wygrana turnieju Beskidy 2017, drugie miejsce w turnieju Arka Gołasia. Jak Trener posumuje ten czas?

– Udało się zrealizować to co zakładaliśmy. Sprawdziło się wszystko i to jest fajne. W tym sezonie wymagania są dużo większe, bo już nie będziemy grali w roli beniaminka – a to dobrze. Cieszy nas fakt, że te spotkania które wygraliśmy były momentami lepsze, a momentami gorsze. Dla mnie najważniejsze, że tych lepszych momentów było zdecydowanie więcej, i z tego się bardzo cieszę. To napawa mnie optymizmem przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.

W drużynie nastąpiło kilka zmian. Funkcję kapitana pełni Dominik Witczak – atakujący, który w tym sezonie po prawie 10 latach zmienił barwy klubowe i przeszedł z ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Do drużyny GKS-u Katowice dołączył też Marcin Komenda – młody rozgrywający Effectora Kielce. Ostatecznie cały skład zamyka przyjmujący Gonzalo Quiroga, oraz środkowy Emanuel Kohut, który w zeszłym sezonie bronił barw Cerrad Czarnych Radom.

– Czterech zawodników to spora zmiana w składzie drużyny. Mamy młodego zawodnika na rozegraniu, który potrzebuje też czasu aby się zżyć nie tylko na boisku. Jestem zadowolony z transferów i chłopaków oraz z tego jak pracują.

Czy ma Pan już ustalona pierwszą szóstkę na najbliższe spotkanie?

– Będę ja miał na 5 min. przed 17-tą.

A więc za ponad 2 godziny dowiemy się jakim składem na boisko wyjdzie i zagra GKS Katowice.

Spotkanie w drugiej kolejce GKS Katowice rozegra w Spodku z Łuczniczką Bydgoszcz w najbliższą środę (04.10 godz. 20,30)

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka