Opublikowano 22.03.2017, godz. 22:59. Autor: Karolina Siwek

PGE Skra Bełchatów żegna się z Ligą Mistrzów po pięciosetowym boju

W meczu rewanżowym Ligi Mistrzów Cucine Lube Civitanova podjęła na swoim terenie PGE Skrę Bełchatów. Po wygranym meczu w Łodzi włoskiej drużynie wystarczyło po prostu zwycięstwo, aby awansować. Niestety, mimo wygranego meczu 3:2 i walki, PGE Skra Bełchatów podobnie jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie awansowała do turnieju finałowego LM.

Świetną zagrywką rozpoczął Nikolay Penchev, a Skra bardzo szybko wykorzystała kilka swoich szans i doprowadziła do wysokiego prowadzenia. Już przy stanie 5:1 dla polskiej drużyny szkoleniowiec Cucine Lube Civitanova wziął czas. Niestety, przewaga szybko została zniwelowana i to Cucine Lube Civitanova wyszła na prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Po przerwie technicznej gra toczyła się punkt za punkt, ale to PGE Skra górowała na zagrywce, która bardzo utrudniała grę przeciwnikom. Na drugiej przerwie technicznej to nasza drużyna była na prowadzeniu 16:14. W decydującej fazie seta to Skra trzymała rywali na dystans, ale Bełchatowianie zmarnowali kilka swoich szans, co zaskutkowało grą na przewagi i przegraną naszej drużyny 26:24. Włosi objęli prowadzenie 1:0.

Dużo lepsza gra włoskiej drużyny wyprowadziła naszych przeciwników na prowadzenie już od samego początku partii. Na pierwszej przerwie technicznej Cucine Lube prowadziło 8:6. Gospodarze przez cały czas trzymali PGE Skrę na dystans, co pokazywała tablica wyników, która pokazywała stan 16:11 podczas drugiej przerwy technicznej. Drugi set bardzo wysoko wygrali włoscy siatkarze 25:16 i tym samym PGE Skra Bełchatów pożegnała się z Ligą Mistrzów, podobnie jak ZAKSA Kędzierzyn- Koźle w poprzednim meczu.

Trzeci set rozpoczął się walką punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej to goście byli na prowadzeniu 8:7. Na drugiej przerwie technicznej to PGE Skra Bełchatów była na prowadzeniu 16:13. Niestety, bardzo szybko Włosi pokazali nam przewagę, ale Polacy wygrali set 28:26, jednak to nie zmieniło zbyt wiele, ponieważ Cucine nadal prowadziło w meczu 2:1.

Czwarty set zaczął się znacznie lepiej dla gości, którzy byli lepsi w każdym elemencie lepsi od gospodarzy i na drugiej przerwie technicznej prowadzenie wynosiło aż cztery punkty przewagi. W decydującej fazie seta przewaga znacznie rosła i to PGE Skra Bełchatów przejęła inicjatywę doprowadzając do tie-breaka. Goście wygrali czwartą partię 25:15.

W tie-breaku do zmiany stron to Bełchatowianie mieli przewagę nad włoską drużyną i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy zwycięstwo gości i tak właśnie się stało. Mimo, że drużyna PGE Skry Bełchatów nie awansowała do najlepszej szóstki, to zdołała pokonać Włochów 15:13 i 3:2 w całym spotkaniu.

PGE Skra Bełchatów – Cucine Lube Civitanova 3:2 (24:26, 16:25, 28:26. 25:15, 15:13)

PGE Skra Bełchatów: Kłos, Wlazły, Kurek, Lisinac, Penchev, Uriarte, Piechocki (L) oraz Winiarski, Szalpuk, Janusz, Gladyr, Bednorz, Milczarek (L)

Cucine Lube Civitanova: Stankovic, Sokolov, Kovar, Candellaro, Juantorena, Christenson, Grebennikov (L) oraz Kaliberda, Casadei, Cebulj, Cester, Corvetta