Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 06.02.2018, godz. 22:09. Autor: Karolina Wólczyńska

Paweł Pietraszko: Mieliśmy wszystko w swoich rękach

W piątkowym spotkaniu GKS Katowice podejmował zespół z Gdańska. Podopieczni byłego selekcjonera reprezentacji Polski – Andrei Anastasiego – przełamali swoich rywali i w trzech setach pokonali katowiczan. Mimo trudnego rywala Gieksa nie podeszła do tego meczu ze spuszczoną głową, a pierwsza partia zakończyła się 29:31. W kolejnych odsłonach goście nie dali sobie odebrać prowadzenia i tym samym zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty. Po raz kolejny do triumfu poprowadził gdańszczan atakujący – Damian Schulz, który otrzymał szóstą statuetkę MVP w tym sezonie. Po meczu udało nam się zamienić parę słów ze środkowym drużyny gospodarzy – Pawłem Pietraszko.

Za wami kolejny dobry występ, niewiele zabrakło, by odwrócić losy spotkania na Waszą korzyść.

Mieliśmy wszystko w swoich rękach w pierwszym secie. Na pewno żałujemy, że nie udało się utrzymać prowadzenia w końcówce. Do stanu 22:22 cały czas mieliśmy kilku punktową przewagę, potem inicjatywę przejęli goście i musieliśmy ich gonić. Damian Schulz poszedł na zagrywkę, zagrał asa. Gra punkt za punkt w końcówce nigdy nie jest łatwa. Nie udało się wygrać pierwszej partii. W kolejnych odsłonach to Gdańsk grał już bardzo dobrze w polu serwisowym, jak i na środku. Nie mogliśmy ich zatrzymać. Szkoda.

Do tej pory mieliście patent na drużynę przyjezdnych. W trzech spotkaniach dotychczasowych spotkaniach pokonaliście podopiecznych Andrei Anastasiego. Dopiero dziś nastąpiło przełamanie.

Przed meczem mieliśmy rozegrane z nimi trzy spotkania – trzy wygrane. Pozytywnie podchodziliśmy dziś do tego pojedynku, z podniesioną głową. Chcieliśmy powalczyć, udowodnić, że potrafimy z nimi wygrać. Niestety tak się nie stało.

Trudno się gra ze zdobywcą Pucharu Polski. Ładnie przywitaliście gdańską ekipę na boisku na początku spotkania.

Na pewno szacunek im się należy za to, że zdobyli Puchar Polski. Jest to nie lada wyczyn, ale tak naprawdę na boisku nie ma sentymentów, trzeba wyjść i pokazać, że jesteśmy mocni. Niestety to oni dzisiaj byli lepsi i wywożą z Katowic trzy punkty.

To była Wasza inicjatywa czy ktoś inny podsunął Wam ten pomysł?

Myślę, że to dział marketingu zadbał o tę stronę meczu. My nic o tym nie wiedzieliśmy przed spotkaniem. Dopiero tuż przed występem poinformowano nas o tym pomyśle. Było to spontaniczne.

A co myślisz o takich inicjatywach?

Mi osobiście bardzo się to podobało. Powinno być więcej organizowanych tego typu akcji. Mi się podobało.

Wróćmy do meczu. Co nie zadziałało w Waszej ekipie?

Wydaje mi się, że największa różnica była na zagrywce i środku. Dużo punktów zdobyli w tych elementach w przeciwieństwie do nas. Chociaż doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że Sanders przy dobrym przyjęciu gra środkiem, nie udało nam się zablokować zbyt wiele razy rywali, czy ich zatrzymać. Nowakowski i McDonnell zagrali świetne spotkanie i w dużym stopniu przyczynili się do zwycięstwa swojej drużyny. Niczym więcej nas nie zaskoczyli. Jak widać to wystarczyło, by wygrać.

Na zasadzie kontrastu zaznaczę, że przeciwnikom udało się Was zablokować i zatrzymać w ataku wielokrotnie.

Tak, mimo że rzadko graliśmy środkiem, to nie udało nam się zdobyć tam wiele punktów. Zawsze za nami szedł blok, ciężko się było przebić. Chwała chłopakom za to, że tak dobrze nas rozgryźli i czytali grę naszego rozgrywającego.

Dobrą dyspozycję po Pucharze Polski udało się utrzymać Damianowi Schulzowi, który otrzymał nagrodę MVP.

Tak, Damian zaprezentował się z najlepszej strony, czy to w ataku, czy na zagrywce. Tak naprawdę w każdym elemencie pomógł swojej drużynie odnieść to zwycięstwo.

Powodzenia w kolejnym spotkaniu.

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka