Opublikowano 30.03.2014, godz. 7:21. Autor: Mateusz Chmiel

Paris Volley najlepsze w Pucharze CEV

Po raz drugi w historii Paris Volley wygrał Puchar CEV. Wcześniej dokonał tego w 1981 roku. W tym roku francuski klub w finale zmierzył się z Gubernią Niżny Nowogród – tym samym zespołem, który w półfinale wyeliminował PGE Skrę Bełchatów. CEV nie wyraziło zainteresowania rozegraniem półfinałów i finału w formule Final Four, dlatego o zwycięstwie decydowały dwa mecze.

Pierwsze spotkanie siatkarze Guberni wygrali 3:0. W setach rozbili rywali do 15, 18 i w ostatnim do 21. Rewanż mógł się wydawać formalnością. Szczególnie, że rosyjski zespół potrzebował tylko dwóch wygranych setów, by móc świętować sukces.

W Paryżu pierwszy set długo układał się po myśli przyjezdnych. Dopiero w końcówce gospodarze wyszli na prowadzenie i wygrali. W drugim secie sytuacja była odwrotna – dłużej na prowadzeniu byli gospodarze, ale końcówkę na swoja korzyść rozstrzygnęli siatkarze Guberni. Trzeciego i czwartego seta wygrał Paris Volley i o zwycięstwie decydował tzw. złoty set, którego również wygrał francuski klub.