Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Renata Folta
Opublikowano 27.09.2017, godz. 9:28. Autor: Renata Folta

O zmianach w składzie i celach jakie stoją przed GKS-em w nowym sezonie, i z jakimi drużynami spotkamy się w Spodku

Znamy już plany, cele i wyzwania jakie na ten sezon wyznaczył sobie GKS Katowice. 

Mając na uwadze poprzedni inauguracyjny sezon w naszym wykonaniu i sukcesy związane z występami w Spodku, to chcieliśmy, aby jak najwięcej tych topowych spotkań mogło odbyć się w tej hali- mówi Marcin Ćwikła Prokurent GKS Katowice. Udało nam się w tym sezonie zorganizować spotkanie inauguracyjne z Łuczniczką Bydgoszcz oraz jeszcze dwa spotkania – z Resovią i Zaksą. W Spodku widzimy się jeszcze w marcu na meczach ze Skrą i Jastrzębskim Węglem. To dla nas bardzo prestiżowe mecze do których podchodzimy bardzo indywidualnie i chcemy też jako klub pokazać się z jak najlepszej strony, zarówno sportowej jak i organizacyjnej.

Pozostałe spotkania drużyna z Katowic rozegra na hali w Szopienicach w której przygotowuje się do sezonu.

Miniony sezon graliśmy jako beniaminek i uważam, że nie był to zły sezon – 10. miejsce w tabeli na 16 drużyn. Ten który przed nami będzie trudniejszy, ponieważ dwie drużyny z automatu spadają a ostatnia, która zostanie będzie grała w barażach. Wszystkie kluby mocno się przygotowują, wzmocniły składy więc na pewno będzie trudno. Liczymy, że powinniśmy utrzymać się w środku tabeli. Nie stawiamy sobie jakiś bardzo ambitnych sportowych celów, ale to też wynika z tego, że dopiero rozpoczynamy przygodę w PlusLidze. Sukcesy zapewne przyjdą z czasem. Skład musimy budować w oparciu o budżet finansowy powiedział Dariusz Łyczko Menager Sekcji. W zeszłym roku pojechaliśmy na mecz do Rzeszowa i ich cały kwadrat był tyle wart co nasza cała drużyna, a wygraliśmy. Tu generalnie pieniądze nie grają. A jeżeli chodzi o budowanie składu, to z jednej strony mamy młody skład z drugiej doświadczony. Daliśmy sobie czas, aby w ciągi 3 lat zbudować w miarę przyzwoity zespół. Wzmocniliśmy przyjęcie, środek bo tu mieliśmy problem, dołączył do nas Dominik Witczak jako atakujący, więc zakładamy, że sportowo powinno być lepiej, a życie pokaże.

Do składu dołączyli jeszcze: Marcin Komenda – rozgrywający, Emanuel Kohut – środkowy, oraz Gonzalo Quiraga – przyjmujący, którego brat Rodrigo gra w Jastrzębskim Węglu.

Pierwszej kolejce GKS Katowice gra na wyjeździe z Cerrad Czarni Radom (30.09), a u siebie z Łuczniczką Bydgoszcz (04.10) w Spodku (transmisja w TV)

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Odliczanie

Mistrzostwa Europy siatkarzy rozpoczną się za:

Ostatnie wyniki

Sonda

W tym momencie nie ma aktywnych sond.

Kalendarium

Dzisiaj jest 17 listopada.

Patronat medialny

  • logoBedzinPoziom
  • logo_proj_plaz1
  • logo_ksps
  • logo-plaża

Współpracujemy z:

  • mecz gwiazd 1
  • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

  • BBTS
  • partnerzy_fortuna
  • partnerzy_sklepsiatkarza
  • ix_memorial_ambroziaka