Opublikowano 04.01.2017, godz. 20:17. Autor: Dominika Perykasza

O Puchar Polski dalej powalczy PGE Skra Bełchatów!

Kolejną drużyną, która awansowała do 1/4 finału Pucharu Polski jest PGE Skra Bełchatów, która w czterech setach pokonała GKS Katowice.

W początku pierwszej partii od lepszej strony zaprezentowali się katowiczanie, którzy dość szybko skłonili Blaina do zarządzenia przerwy dla Skry (4:7). Gospodarze obudzili się po wstępnym przestoju i niwelując straty, zaczęli stopniowo zmierzać do objęcia prowadzenia. Pomimo dobrego startu, GKS tracił na skuteczności, z kolei bełchatowianie nabrali wiatru w żagle i zdominowali rywali w końcówce seta, co zaowocowało ich zwycięstwem (25:22).

W kolejnej odsłonie miejscowi dłużej walczyli o zdobycie komfortowej przewagi; wstępnie oba zespoły grały na dość wyrównanym poziomie. Pierwsze przełamanie się Skry miało miejsce przy wyniku 9:7, jednak błędy własne szybko sprowadziły gospodarzy na ziemię. Ponowne dwupunktowe prowadzenie objęli nieco później (15:13) i od tej pory utrzymywali się na pierwszym planie. Chwilowe zagrożenia ze strony GKS-u nie zmieniły diametralnie sytuacji na boisku.

Początek trzeciej partii przypadł gospodarzom (3:1), jednak katowiczanie dali o sobie znać i przewaga Skry stopniała (5:6). Podopieczni Blaina ponownie zyskali na czasie (10:8), ale stopniowo to GKS zaczął przejmować stery na boisku. Trzypunktową dominację zespołu gości bełchatowianie zdołali zniwelować (20:20). Z nerwowej końcówki lepiej wyszli przyjezdni, którzy tym samym przedłużyli swoje szanse w tym spotkaniu.

Niemal cała czwarta odsłona upłynęła pod znakiem równomiernej gry po obu stronach siatki; zarówno Skra, jak i GKS nie mogły się w wystarczającym stopniu przebić. Sytuacja zaczęła się kształtować dopiero od remisu 17:17, kiedy to bełchatowianie zaczęli grać na pełnych obrotach i ostatecznie zakończyli ten mecz do 19, torując sobie drogę do 1/4 finału.

PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice 3:1 (25:22, 25:19, 22:25, 25:29)

SKRA: Lisinac, Wlazły, Kłos, Uriarte, Winiarski, Penchev, Milczarek (l)

GKS: Falaschi, Sobański, Pietraszko, Van Walle, Błoński, Kalembka, Stańczak (l)