Opublikowano 05.02.2017, godz. 19:20. Autor: Redakcja Siatkowka24.pl

Nieskuteczne roszady i wejście smoka, nie pomogły. 3 punkty dla Politechniki

Mimo walki Skra Bełchatów przegrała kolejny mecz 1:3. Czy zła passa będzie nadal trwała?

Mecz rozpoczął się dobrą grą obu zespołów. W drugiej połowie pierwszego seta warszawiakom udało się wyprowadzić kilka skutecznych ataków i zatrzymać blokiem swoich rywali, dzięki czemu odskoczyli im na kilka punktów. Trener Blain miał nadzieję przerwać tę serię chwilą przerwy dla swojej drużyny, ale na zagrywce dobrze sobie radził Filip. Jego zagrywka utrudniała skuteczne rozegranie. Wejście smoka zaliczył Michał Winiarski, który zmienił Bartosza Bednorza i zablokował piłki przechodzące. Na koniec piękne dwa ataki zaliczył Michał Filip i było po secie.

Druga partia wyglądała dużo lepiej w wykonaniu Skry, znaleźli sposób, by zatrzymać gospodarzy. Politechnika zaczęła odrabiać straty, ale na kłopoty w drużynie Skry zawsze odporny jest Srecko Lisinac. W „biegu na dochodzienie” lepsi okazali się bełchatowianie, którzy zakończyli seta blokiem na Filipie.

Trzeci set miał podobny przebieg do poprzedniego, z tym że raz jedna, raz druga drużyna obejmowała prowadzenie. Ostatecznie po błędzie Nikolaja Penczeva warszawiacy zdobyli ostatni punkt. I w całym meczu objęli prowadzenie 2:1.

Na boisku został i Michał Winiarski, a pojawił się Michał Janusz, który zmienił Nicolasa Uriarte, a także po nieudanych atakach Karola Kłosa Jurij Gladyr. Roszady trenera Blaina na wiele się nie zdały, ponieważ wkrótce weszli Wlazły, Uriarte i Kłos. Zawodnicy z Bełchatowa nie umieli znaleźć sposobu na Akademików, którzy skutecznie grali w obronie i zmuszali gości do błędów. Po skutecznym ataku Samici ze skrzydła spotkanie się zakończyło. 3 punkty trafiły do gospodarzy meczu.

Onico AZS Politechnika Warszawska – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 22:25, 25:23, 25:18)