Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Karolina Wólczyńska
Opublikowano 30.08.2017, godz. 19:12. Autor: Karolina Wólczyńska

Naszym celem było dać sobie szansę dalszej gry, utrzymanie się w turnieju. – Jeroen Rauwerdink

Z pewnością czujecie niedosyt po spotkaniu z Francją. 3 piłki meczowe po Waszej stronie wisiały w górze, ale ich nie wykorzystaliście. Dziś również nie udało Wam się wygrać, przez co kończycie rywalizację w Mistrzostwach Europy.

Wiedzieliśmy, że musimy wygrać 3:0 lub 3:1, by utrzymać się w turnieju. Wczoraj zagraliśmy rzeczywiście wspaniały mecz, niestety zakończony naszą porażką. Dziś Belgia pokazała się ze swojej najlepszej strony. Przy okazji gratulacje za wygraną i zajęcie 1. miejsca w grupie dla reprezentacji Belgii. Szkoda, że nie udało nam się wygrać żadnego seta dziś, bo też mieliśmy taką okazję. Najgorsze jednak w naszym wykonaniu było pierwsze spotkanie. Przed turniejem zakładaliśmy, że je wygramy. Celu nie udało się osiągnąć. Turcja jest drużyną w naszym zasięgu i tak właściwie, był kluczowy mecz. Z Turkami musieliśmy wygrać, resztę mogliśmy pokonać. Mimo że daliśmy z siebie wszystko, zabrakło nam trochę, by awansować do kolejnej rundy.

Gra skończyła się bardzo późnym wieczorem, mieliście mniej czasu na regenerację od swoich rywali. Jak to na Was wpłynęło? Jak szykowaliście się do dzisiejszego pojedynku?

Tak, oczywiście, ale Turcy również męczyli się długo z Belgami. Aczkolwiek nasze spotkanie zakończyło się dużo później. Gdy mecze trwają tak długo, sporo czasu mija, zanim siatkarze zdążą się w miarę ogarnąć. Ja zasnąłem około godziny trzeciej w nocy. Zawsze te czynniki zewnętrzne mają wpływ na późniejszą grę, ale to nie może być uzasadnieniem naszej porażki.

Wasz trener buduje nowy zespół, nie mieliście dużo czasu na zgrywanie się, czy nawet poznanie się. Co powiedział Wam trener po tej dołującej porażce z Francją?

Wczoraj chcieliśmy urwać parę punktów mistrzom Europy, co nam udało się wyraźnie w dwóch setach. Naszym celem było dać sobie szansę dalszej gry, utrzymanie się w turnieju. Wiemy, że nie jesteśmy tak doświadczoną drużyną jak Francja, Polska czy Włochy, ale nie poddawaliśmy się. Do 20.  punktu nie było widać wyraźnej różnicy poziomów. W samej końcówce Belgowie odskakiwali na te 2 lub 3 punkty, między innymi dzięki naszym głupim błędom, i wygrywali sety. To jest główna lekcja, którą musimy odrobić, by pokazać się z lepszej strony w kolejnych mistrzostwach.

Myślisz, że doświadczenie zdobyte w tej fazie turnieju zaprocentuje w przyszłości?

Na pewno, ponieważ mierzenie się z tak dobrymi zespołami pomaga wykształcić pewne zachowania przydatne na boisku, stajemy się wtedy pewniejsi swoich umiejętności. Musimy się nauczyć wygrywać takie spotkania, a co nam da gra z drużynami słabszymi od nas lub o podobnych walorach co my? Lepiej uczyć się od najlepszych, nawet gdybyśmy sromotnie mieli przegrywać. Każda porażka sprawia, że jesteśmy o krok bliżej wyznaczonego celu. Teraz impreza się dla nas skończyła, musimy cofnąć się do treningów, pracować więcej i ciężej, bo tylko wtedy jesteśmy osiągnąć coś więcej.

Jak myślisz, jaka będzie reakcja szkoleniowca po tym meczu? Będzie zadowolony z Waszej walki czy raczej zły, że tak łatwo gubiliście punkty?

Dziś daliśmy z siebie wszystko, a to niestety nie wystarczyło. Z całą pewnością  nie będzie szczęśliwy z wyniku, jaki osiągnęliśmy. Wszyscy jesteśmy zdołowani. Myślę, że trener nie będzie dolewał oliwy do ognia, a spróbuje pożar w naszych głowach ugasić. Do końca wierzyliśmy, że zdołamy przejść do kolejnego etapu tych mistrzostw. Na pewno szkoleniowiec będzie usatysfakcjonowany z naszego podejścia do każdego przeciwnika. Wiemy, że mamy jeszcze wiele do poprawy. Mam na myśli przede wszystkim techniczne i taktyczne aspekty gry, bo w przeciwnym wypadku nie ma sensu rywalizować z zawodnikami poza naszym zasięgiem.

 

 

 

Tagi

Kategorie

Mistrzostwa Europy (m)

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka