Zdj, Natalia Grabarczyk
Opublikowano 09.11.2017, godz. 15:14. Autor: Karolina Wólczyńska

Na pewno fajny mecz dla oka, ale niestety my żałujemy, że nie udało nam się tego meczu zakończyć w trzech setach. – Tomasz Fornal

Po pasjonującym boju drużyna z Radomia wywozi z Zawiercia 2 punkty, a parę poniżej parę słów od mistrza świata i  Europy w kategoriach kadetów oraz juniorów – Tomasza Fornala, który nie krył rozgoryczenia wynikiem meczu oraz nieustannie chce udoskonalać swoje siatkarskie rzemiosło.

Za Wami kolejny trudny mecz, beniaminek wielokrotnie już udowodnił, że stać go na wielkie granie. Jakie odczucia po tym spotkaniu?

Na pewno Aluron Virtu Warta Zawiercie nie zajmie na koniec sezonu tego miejsca, na którym aktualnie się znajduje. Jestem tego pewny, że będą dalej urywać punkty teoretycznie mocniejszym zespołom, jak nam dzisiaj i będą wyżej w tabeli niż w tym momencie. A spotkanie mogło się podobać. Dużo zwrotów akcji, raz my, raz oni na prowadzeniu. Na pewno fajny mecz dla oka, ale niestety my żałujemy, że nie udało nam się tego meczu zakończyć w trzech setach. Byliśmy już na prowadzeniu 18:16, jednakże nie udało się utrzymać tej przewagi do końca.

Co powiedział Wam trener w czasie tej dziesięciominutowej przerwy? Mobilizował Was?

Ta przerwa jest bardzo specyficzna. Każdy wie, że nie może tracić koncentracji i musi grać swoje, ale te dziesięć minut bardzo wytrąca z równowagi. Przerwa rządzi się swoimi prawami, nie raz pokazała, że gdy drużyna przegrywa 2:0, jest w stanie pokonać swój kryzys i wrócić do gry, a czasem nawet zwyciężyć 3:2.

Słyszałam, że intensywnie pracujesz nad atakiem. Dziś przeciwnik nie dał Ci rozwinąć skrzydeł, zawiercianie zdobyli bardzo dużo punktów blokiem.

Tak. No nic, takie jest życie. Ja cały czas pracuję i nie ukrywam, że ten element nie należy do moich największych atutów, którym mogę się chwalić. Ale od tego są treningi, żeby nad tym pracować, pracować, pracować.

Poprzednie spotkanie z PGE Skrą Bełchatów również zagraliście na wysokim poziomie, przeciwnik był o wiele trudniejszy, jednak nie udało się wygrać. Widzisz jakieś podobieństwa dzisiaj do tego meczu?

To jednak trochę inna sytuacja, bo nie ujmując nic drużynie z Zawiercia, Skra Bełchatów aspiruje do walki o mistrzostwo kraju i są bardziej doświadczoną drużyną, ale gdyby mnie ktoś spytał przed meczem, czy chcemy ten jeden punkt, to odpowiedź brzmi: jasne. No ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i niestety urwaliśmy rywalom tylko jeden punkt. Tak naprawdę z biegiem czasu będziemy się z tego coraz bardziej cieszyć, bo nawet jeden punkt ze Skrą to dobry wynik.

Jak zapatrujesz się na kolejne spotkania? Przed Wami wymagający przeciwnicy.

Gramy z Jastrzębiem, Rzeszowem… Na pewno będą to trudne spotkania. To, co urwiemy, ugramy, to będzie nasze. Dziś i jutro mamy chwilę oddechu, odpoczynku, więc o tych nadchodzących rozgrywkach Plusligi zaczniemy myśleć dopiero w środę. Będziemy się specjalnie pod to przygotowywać.

Na pewno śledzisz zmagania innych zespołów. Liga jest w tym roku nieprzewidywalna, dało się to odczuć w meczach Resovii z Lotosem i i Olsztyna w Zawierciu.

Liga bardzo się zmieniła od poprzedniego sezonu. Tutaj każdy wygrywa z każdym, Szczecin wygrał ostatnio z Gdańskiem, my przegraliśmy z Kielcami. Więc jak widać, każdy z każdym może wygrać, ale to chyba lepiej dla kibiców. Na każdy mecz idą z ciekawością, kto może wygrać mecz.

A jakie są Twoje cele, elementy poza atakiem, które chcesz w tym sezonie poprawić?

Wiadomo, każdy ma coś do poprawy, właściwie w każdym elemencie trzeba się udoskonalać. Jesteśmy grupą bardzo młodych zawodników i wszystko jest do poprawy, nad wszystkimi elementami pracujemy i nie da się wymienić jednego, który jest słabszy gorszy. Myślę, że nie ma gracza perfekcyjnego i każdy zawodnik chce się udoskonalać w każdym elemencie.