Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Magdalena Waliczek
Opublikowano 15.08.2017, godz. 15:10. Autor: Klaudia Staniek

MKS Będzin pod lupą – przegląd transferów

Zostajemy na południu siatkarskiej mapy Polski, aby tym razem wziąć po lupę skład podopiecznych Stelio DeRocco na zbliżające się rozgrywki PlusLigi.

W składzie 11. drużyny minionego sezonu na nadchodzące rozgrywki nie zaszły duże zmiany, gdyż znacznie większa część graczy jak i kluczowi zawodnicy zdecydowali się pozostać w MKS-ie Będzin. Fundamentalnym ruchem włodarzy klubu jest sukcesywne dopełnienie wszelkich starań, aby najjaśniejszy zawodnik będzinian, atakujący Rafael Araujo, przedłużył kontrakt z zespołem. W minionym sezonie Brazylijczyk „ciągnął” grę w ofensywie drużyny Stelio DeRocco, zajmując się w ostatecznym rozrachunku czwartą pozycję w rankingu najlepiej punktujących zawodników PlusLigi sezonu 2016/2017. Nic więc dziwnego, że jego dobra postawa na polskich parkietach zaowocowała powołaniem go do szerokiej kadry reprezentacji Brazylii. Również w przyszłym sezonie PlusLigi zobaczymy go w barwach MKS-u Będzin, z którym ponownie związał się rocznym kontraktem. Swoje umowy z klubem przedłużyli również Michał Potera, Marcin Waliński, Mateusz Przybyła, utalentowany Dawid Woch, a także bułgarski przyjmujący Zlatan Yordanov, który do zespołu Stelio DeRocco dołączył w styczniu 2017 roku na wskutek doznanej kontuzji przez Nathana Robertsa. W dalszym ciągu w nadchodzących rozgrywkach PlusLigi kreatorami gry będzinian będzie młody i bardzo utalentowany polsko – amerykański duet rozgrywających – Łukasz Kozub i Jonah Seif. W kontekście defensywy zespołu Stelio DeRocco do Michała Potery na pozycji libero dołączył Szymon Gregorowicz, który tym samym zastąpi odchodzącego Pawła Stysiała. 23-letni zawodnik został zakontraktowany przez MKS Będzin po bardzo dobrym sezonie w Młodej Lidze, w której od pierwszego meczu prezentował solidną grę. W nadchodzącym sezonie parę atakujących w będzińskim zespole stanowić będą Rafael Araujo i nowo zakontraktowany Rafał Faryna. Ten 22-latek w poprzednim sezonie występował w rozgrywkach I ligi w barwach SKS-u Hajnówska, skąd przeniósł się na wypożyczenie do zespołu z Radomia. W zespole MKS-u Będzin zastąpi on Mateusza Piotrowskiego, który zdecydował się opuść klub. Z kolei na przyjęciu do Marcina Walińskiego, Zlatana Yordanova, Jakuba Peszki dołączył 21-letni reprezentant Słowenii Matej Kök, którego gra w MKS-ie Będzin i PlusLidze będzie tym samym pierwszą przygodą siatkarską w zagranicznej lidze. Wcześniej bowiem ten zawodnik grający na pozycji przyjmującego występował tylko w klubach z jego rodzimej Słowenii. W środkowej części pola oprócz Mateusza Przybyły, Dawida Wocha, Artura Ratajczaka i Mateusza Kowalskiego zobaczymy ostatniego zakontraktowanego zawodnika, Bartłomieja Grzechnika, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy BBTS-u Bielsko-Biała.

Odkąd utytułowany i doświadczony szkoleniowiec Stelio DeRocco objął stery w MKS-ie Będzin, zespół poprawił i uporządkował swoją grę, co pozwoliło drużynie uplasować się w środkowej części tabeli minionego sezonu. Jego osoba przyciągnęła również do polskiej ligi wielu zagranicznych zawodników, którzy obecnie stanowią o sile zespołu z Będzina. Jakie oblicze MKS-u Będzin zobaczymy w przyszłym sezonie? – o tym przekonamy się za kilkanaście miesięcy.

Odeszli:

Nathan Roberts

Paweł Stysiał

Mateusz Piotrowski

Kyle Russell

Krzysztof Rejno

Przyszli:

Rafał Faryna

Matej Kök

Bartłomiej Grzechnik

Szymon Gregorowicz

 

Pełny skład MKS-u Będzin na sezon 2017/2018:

ROZGRYWAJĄCY: Jonah Seif, Łukasz Kozub

ATAKUJĄCY: Rafał Faryna, Rafael Araujo

PRZYJMUJĄCY: Marcin Waliński, Zlatan Yordanov, Matej Kök, Jakub Peszko

ŚRODKOWI: Mateusz Przybyła, Dawid Woch, Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

LIBERO: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Cerrad Czarni Radom

  PlusLiga

  3:0 25:19, 25:21, 25:22
  Aluron Virtu Warta Zawier

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka