Opublikowano 05.01.2017, godz. 22:27. Autor: Renata Folta

Mistrz Polski w 1/4 Pucharu Polski

Zaksa Kędzierzyn Koźle pewnie, choć z niewielkimi problemami wygrała spotkanie 1/8 Pucharu Polski z MKS-em Będzin 3:0 i awansowała do 1/4, gdzie zagra z Effectorem Kielce.

Faworytem tego spotkania była drużyna Zaksy, która już na początku pierwszego seta, wypracowała sobie kilku punktowe prowadzenie (10:5). Mimo, iż Będzinianie stawiali opór i udanie blokowali piłki, to jednak dobra gra w przyjęciu i ataku kędzierzynian doprowadziła do zwycięstwa w secie (25:18).

Po zmianie stron, MKS przystąpił do ataku i to on wypracował sobie 3-punktową przewagę (1:4). Gra gospodarzy w tym secie była nieskuteczna, a za to ataki ze strony gości doprowadziły do stanu (5:11). Chwilowa niemoc Mistrza trwała, tylko do połowy seta. Po wejściu Dominika Witczaka na pole serwisowe gospodarze odrobili 3 punkty (14:17), i to był moment gdy gra Kędzierzyna wróciła do normy. Końcówka seta należała do najbardziej ciekawych minut tego spotkania, gdzie przy najdłuższej wymianie piłek na siatce ,punkt przewagi, a zarazem piłkę setową mieli gospodarze (25:24). Seta zakończy Rafał Buszek zagrywką, której nie obronił MKS Będzin (26:24).

Mimo wyrównanego początku trzeciego seta (6:5), to jednak Kędzierzynianie pokazali klasę mistrza i z każdą akcją  powiększali swoją przewagę (25:16).

Zaksa Kędzierzyn Koźle – MKS Będzin 3:0 (25:18, 26:24, 25:16)

W spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski, ZAKSA Kędzierzyn Koźle zagra z Effectorem Kielce, który swoje spotkanie wygrał ONICO AZS Politechniką Warszawską 3:2.