Siatkówka na Siatkowka24.pl
Opublikowano 27.09.2015, godz. 9:37. Autor: Daniel Topczewski

ME: Holenderki zgodnie z planem

Reprezentacja Holandii, która wspólnie z Belgijkami jest gospodarzem tegorocznych mistrzostw Europy, od zwycięstwa rozpoczęła swoje zmagania w turnieju. Pomarańczowe nie miały problemów z pokonaniem Słowenek.

Spotkanie pomiędzy Holenderkami a Słowenkami było pierwszym w grupie A, w której poza tymi dwiema reprezentacjami są jeszcze Polki i Włoszki. Oranje, jak przystało na faworytki, bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Słowenki próbowały grać w swoim stylu, ale na mocno uderzające rywalki było to za mało. Gospodynie grały bardzo konsekwentnie, nie pozwalały sobie na przestoje i w końcówce pierwszej partii miały już ośmiopunktową przewagę (20:12). W ostatnich akcjach seta podopieczne Giovaniego Guidettiego nieco się rozluźniły, ale nie przeszkodziło to im w pewnym zwycięstwie (25:18).

Na początku drugiej odsłony spotkania Holenderki przycisnęły swoje rywalki w polu serwisowym, ale nie potrafiły odskoczyć swoim rywalkom, gdyż popełniały zbyt dużą liczbę błędów własnych. Słowenki starały się trzymać jak najbliżej faworyzowanych przeciwniczek, ale ta sztuka nie udała im się zbyt długo. Kiedy tylko Pomarańczowe zaczynały grać skuteczniej i trafiały w boisko, to debiutujące na mistrzostwach Europy siatkarki z Bałkanów były bezradne. Siatkarki z Holandii nie tylko mocno zagrywały, ale również bardzo pewnie radziły sobie na siatce, dobrze funkcjonował holenderski blok. Przy wysokiej przewadze trener Guidetti pozwalał sobie na zmiany, ale one nie zaburzyły funkcjonowania „maszyny”, która zmierzała do zwycięstwa w całym meczu (25:14).

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Słowenki, nie mając nic do stracenia, zaczęły grać dużo lepiej. Holenderki po raz kolejny zaczęły się gubić i popełniały proste błędy. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie miały tylko dwa punkty przewagi nad swoimi rywalkami. W końcówce partii bardziej doświadczone zawodniczki z Kraju Tulipanów uzyskały kilkupunktową przewagę, ale dały się dogonić przyjezdnym. Podopieczne Giovaniego Guidettiego okazały się jednak lepsze w końcówce i wygrały na inaugurację 3:0.

Słowenia – Holandia 0:3
(18:25, 14:25, 22:25)

Składy zespołów:
Słowenia: Hutinski (3), Recek (4), Najdić (1), Cvetanović (1), Potokar (6), Zaloznik (5), Medved (libero) oraz Bozic, Zdovc (2), Malakar (5), Scuka i Planinsec
Holandia: De Kruijf (9), Balkestein-Grothues (7), Steenbergen (6), Slöetjes (16), Buijs (9), Dijkema (3), Stam-Pilon (libero) oraz Stoltenborg (1), Nummerdor-Flier (2), Plak (1) i Schoot (libero)

Kategorie

Mistrzostwa Europy (k) Reprezentacja żeńska

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka