Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. siatkowka24.pl
Opublikowano 31.12.2017, godz. 15:53. Autor: Renata Folta

Marcin Waliński – Mamy aktualnie taki sezon, że lepiej nam się gra u siebie i musimy się na tym skupić, bo przed nami bardzo ważne spotkania u siebie

Znakomity noworoczny prezent siatkarze MKS-u Będzin sprawili swoim kibicom w ostatnim spotkaniu 2017 roku na swojej hali przeciwko AZS Olsztyn. To było szóste zwycięstwo drużyny z Będzina w ostatniej kolejce pierwszej rundy tego sezonu i na swoim koncie zapisali kolejne bardzo ważne 3 punkty mając ich już 15. Natomiast dla drużyny z Olsztyna, która przyjechała do Sosnowca jako faworyt, to była 7 porażka, a na swoim koncie zespół ma 24 punkty. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 (25:20, 21:25, 25:22, 26:24)

Rok kończymy bardzo dla nas ważnym zwycięstwem za 3 punkty powiedział Marcin Waliński, MVP wczorajszego spotkania.

Po pierwszym bardzo dobrym dla was secie, Olszyn w kolejnych pokazał, że przyjechał tu walczyć i po zwycięstwo, mimo iż ostatnio im to nie wychodziło?

Taka jest siatkówka. Wychodzimy na każde spotkanie i chcemy go wygrać. Nie ma się co skupiać na rzeczach które były negatywne, bo inaczej przeniesiemy je na kolejne spotkanie. Ważne aby skupiać się na pozytywach, bo one są dla nas najważniejsze, a dla mnie osobiście najważniejsze jest to że wygraliśmy dziś 3:1 i zapisaliśmy na swoim koncie bardzo cenne 3 punkty. 

To już chyba 4 MPV?

– To miłe i miły dodatek do zwycięskiego spotkania, ale dla mnie najważniejsze, że cała drużyna zagrała dobrze. Przepracowaliśmy bardzo ciężko cały tydzień, jeszcze ciężej będziemy pracować żeby mecz z Lubinem u siebie wygrać, bo u siebie o wiele lepiej się nam gra niż na wyjazdach co widać po wynikach.

Jak podsumujesz pierwszą połowę sezonu. Były spotkania w których mogliście zagrać lepiej?

– Oczywiście mogło być lepiej, ja jednak skupiłbym się ma dobrych stronach naszej gry. Mogliśmy w kilku przegranych spotkaniach zagrać lepiej, ale już czasu nie cofniemy i musimy skupić się na tym co przed nami. A mamy przed sobą do rozegrania drugą część sezonu, która jest również ważna, jak nie najważniejsza. 

Takie spotkania z siódmą czy czwarta drużyną ligi a tą z trzynastego miejsca są różnicą iluzoryczną?

– Tak dokładnie. Jak pokazaliśmy wiele razy, nie tylko w tym sezonie ale również w poprzednim, że nieważne kto gra po przeciwnej stronie siatki, to my tak łatwo nie oddamy 3 punktów. Zawsze się bijemy aby te 3 punkty zostały u nas i na tym jest zbudowana nasz drużyna, z czego się bardzo cieszę. 

Kolejnym waszym rywalem będzie Cuprum Lubin u siebie. Czy wiecie jak wykorzystać ich słabości?

– Na tą chwilę się na tym nie skupiamy, ale zapewne będą grali w innym składzie bo zabraknie Roberta Taht, który w pierwszym naszym pojedynku był kluczowym zawodnikiem. Byli dobrze poustawiani, ale teraz też mają jak i my swoje problemy, ale na rozpisywanie przeciwnika jeszcze przyjdzie czas. Mamy dwa dni wolnego, aby odpocząć psychicznie i fizycznie, a później skupimy się na kolejnym przeciwniku.

Czy te ostatnie wygranie spotkania z JW i dzisiejsze z Olsztynem były dla was niespodzianką?

– Dla mnie – NIE. Uważam, że jak gramy u siebie to jesteśmy w stanie wiele zrobić. Dla wielu może to być niespodzianka – bo te zespoły przyjechały do nas jako faworyci – ale jak widać wiele spotkań pokazuje, że ocenia się nas wg. tego co jest na papierze. Ja osobiście tak nie uważam. Wychodzimy po to aby wygrać i to, że to nie był przypadek to pokazaliśmy w dzisiejszym meczu. Czasami jest tak że wiadomo, każda drużyna ma swoje problemy, wszyscy czasami dobrze grają. Dziś ja dobrze zagrałem, za tydzień mogę zejść do kwadratu i z tego miejsca wspierać swoją drużynę. Najważniejsze jest to że gramy wszyscy i na tym opiera się nasza drużyna. Jeżeli wszyscy grają to potrafimy wygrać mecz, bo z jednym zawodnikiem nie jesteśmy w stanie wygrywać spotkań. Gdzieś umknęło nam to w Rzeszowie i trochę tego szkoda. Mamy aktualnie taki sezon, że lepiej nam się gra u siebie i musimy się na tym skupić, bo przed nami bardzo ważne spotkania u siebie.

Czego  życzyć drużynie w Nowym Roku?

Aby obył się bez kontuzji, bo trochę nas w tym roku trapią. Ale mam nadzieję, że teraz wyjdziemy na prostą i będziemy ” cisnęli ten wózek do przodu”. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka