Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Marta Byczkowiak
Opublikowano 25.03.2018, godz. 9:44. Autor: Karolina Wólczyńska

Lukas Kampa: Nasze zadanie chyba nas przerosło.

Środowy pojedynek zakończył udział Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów. – Jest nam przykro, że nasza przygoda zakończyła się w ten sposób. – powiedział nam po meczu nieco rozgoryczony rozgrywający gości, Lukas Kampa. Jastrzębianie nie mieli zbyt wielu argumentów na świetnie grającą ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, która po wygraniu drugiego seta miała zagwarantowany udział w Final Six turnieju. W kolejnej fazie rozgrywek mistrz Polski zmierzy się z VfB Friendrichshafen.

Jak ocenisz ostatni mecz Ligi Mistrzów w Waszym wykonaniu?

Po pierwsze chciałbym pogratulować ZAKSIE awansu do final six. Nasze dzisiejsze zadanie chyba nas przerosło. Za dużo myśleliśmy o ogólnym rezultacie, zamiast grać punkt za punkt. Źle rozpoczęliśmy to spotkanie i później nie zdołaliśmy już dogonić rywali.

Chyba najwięcej trudności sprawiliście sobie sami, popełniając tyle błędów indywidualnych?

Tak, z całą pewnością. Myślę, że kędzierzynianie mocniej serwowali dzisiaj niż u nas. Zdecydowanie popełniliśmy zbyt dużo tych błędów, by móc w czymkolwiek zaszkodzić przeciwnikom. Z tyłu głowy mieliśmy wciąż ten pierwszy mecz. Próbowaliśmy wystrzegać się naszych pomyłek, ale też nie podejmowaliśmy wystarczająco dużo ryzyka, niż wcześniej mieliśmy to w planach.

Kędzierzyn grał bardzo regularnie.

Tak, z tego słyną. (śmiech) Jako gospodarz wydają się być jeszcze stabilniejsi niż na meczach wyjazdowych. Gdy ma się gorszy dzień i przypada Ci grać z nimi, to jest to bardzo ciężka przeprawa.

Niestety na tym meczu kończycie walkę w Lidze Mistrzów.

Tak, ale myślę, że rezultat końcowy nie jest zły. Przeszliśmy do kolejnej rundy, nie zatrzymaliśmy się na fazie grupowej. Jednak naszym celem nie do końca było zwycięstwo w tym turnieju. Oczywiście, chcieliśmy zajść jak najdalej. Jest nam przykro, że nasza przygoda zakończyła się w ten sposób. W naszej hali walczyliśmy i daliśmy z siebie wszystko,więc szkoda, że nie udało się tam wygrać może jeszcze jednego seta. Uważam jednak, że pokazaliśmy się z dobrej strony w całym turnieju. Wiadomo, nie jestem jakoś przesadnie szczęśliwy, ale chyba możemy zaliczyć nasz występ do udanych.

Komu teraz kibicujesz?

(śmiech) Już wcześniej mnie o to pytano i szczerze nie wiem. Cieszyłbym się, gdyby polska drużyna zaszła do ostatecznego finału rozgrywek, to byłoby coś wspaniałego dla Plusligi i oczywiście Polski. Z drugiej strony jednak patrzę na niemieckie zespoły i za nich oczywiście też trzymam kciuki. Powinienem teraz powiedzieć: niech wygra najlepszy. Jestem w impasie. (śmiech)

Ale serce mocniej bije pewnie za Friedrichshafen?

Tak, grałem tam kilka lat. W rywalizacji Friedrichshafen – Berlin jestem oczywiście za moim dawnym klubem. Przede wszystkim dla mnie najważniejsza jest niemiecka siatkówka. Myślę, że to również może być trzymający w napięciu pojedynek. Moim zdaniem, powinien wygrać najlepszy, by móc dalej godnie reprezentować niemiecką ligę. Później nie wiem, komu będę kobicować, ale na pewno będę oglądał kolejne mecze.

Zostawmy już Ligę Mistrzów w takim razie. Już w niedzielę zagracie Derby Śląska w Katowicach.

Jak zwykle nie ma zbyt wiele czasu pomiędzy meczami. Będzie to kolejne dla nas bardzo ważne spotkanie. Od jutra rozpoczniemy przygotowania do tego pojedynku. Od początku sezonu naszym celem jest zakwalifikowanie się do fazy play-off i oczywiście zdobycie jak najwyższego miejsca na koniec sezonu. Ciąży na nas presja. Sami chcemy walczyć o medale, więc nie pozostaje nam nic innego jak grać naszą najlepszą siatkówkę. Cieszę się ogromnie, że derby rozegramy w Spodku. Przygotowujemy się do tego starcia i chcemy wygrać.

Tagi

Kategorie

Liga Mistrzów (m) PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka