Siatkówka na Siatkowka24.pl
Fot. Cev.lu
Opublikowano 09.04.2016, godz. 22:17. Autor: Daniel Topczewski

LM: Pomi Casalmaggiore i VakifBank Stambuł zawalczą o triumf w Lidze Mistrzyń

Gospodynie Final Four Ligi Mistrzyń, Pomi Casalmaggiore powalczą w jutrzejszym finale o triumf w Lidze Mistrzyń. Ich rywalkami będą siatkarki VakifBanku Stambuł. Oba mecze półfinałowe zakończyły się w trzech setach.

Jako pierwsze na boisku pojawiły się dwa zespoły tureckie, czyli Fenerbahce Stambuł i VakifBank Stambuł. Faworyta tej rywalizacji było bardzo trudno wskazać, ale minimalnie większe szanse dawano zespołowi z Katarzyną Skorupą w składzie, który w drodze do Final Four nie przegrał ani jednego spotkania, a w fazie play-off rozprawił się z Chemikiem Police bez straty seta.

Mecz od samego początku był bardzo zacięty. W zespole Fenerbahce pierwsze skrzypce grała Brankica Mihajlovic, która dostawała dużo piłek od polskiej rozgrywającej. Po stronie podopiecznych Giovanniego Guidettiego wynik ratował holenderski duet Robin de Kruijf – Lonneke Sloetjes. Minimalnie z przodu pozostawał jednak zespół Katarzyny Skorupy, który po punktowej zagrywce naszej rozgrywającej prowadził trzema punktami. W końcówce partii dała o sobie znać Kimberly Hill, która właściwie w pojedynkę odrobiła stratę do rywalek, a następnie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie i przypieczętowała zwycięstwo VakifBanku w premierowej odsłonie półfinału.

Dwa kolejne sety były kontynuacją gry z pierwszej partii. Żadna z drużyn nie mogła wyjść na prowadzenie wyższe niż trzy punkt, a każda próba odskoczenia kończyła się fiaskiem. Podopieczne Giovanniego Guidettiego do zwycięstwa nadal prowadziła Kimberly Hill, która była wspierana przez holenderski zaciąg szkoleniowca. Po drugiej stronie siatki wynik próbował ratować duet Yeon-Koung/Mihajlović, który nie miał jednak czasu, aby odrobić straty. Ostatecznie podopieczne Abbondanzy w drugiej partii pogrążyła amerykańska skrzydłowa, a w trzeciej Milena Rasić, która zdobyła ostatni punkt pierwszego półfinału.

Fenerbahce Grundig Stambuł – VakifBank Stambuł 0:3
(23:25, 22:25, 22:25)

Drugi półfinał nie przyniósł tylu emocji co spotkanie pomiędzy zespołami z Turcji. Gospodynie Final Four, Pomi Casalmaggiore właściwie od samego początku dyktowały warunki na boisku. Przy wsparciu włoskich kibiców z każdą kolejną akcją uzyskiwały przewagę nad rosyjskim gigantem. Pierwszą partię podopieczne Massimo Barboliniego wygrały do 19, drugą do 18, a trzecią także do 19. Świetne zawody w gronie zwyciężczyń rozegrały Margareta Kożuch, Lauren Gibbemeyer i doświadczona włoska skrzydłowa Francesca Piccinini. Rozgrywająca aktualnych mistrzyń Włoch Carli Lloyd świetnie kierowała grą gospodyń Final Four, a jej koleżanki z zespołu były tego dnia dobrze dysponowane i nie miały problemów z kończeniem akcji.

W jutrzejszym finale zagrają zatem Pomi Casalmaggiore i VakifBank Stambuł. Dla zespołu ze stolicy Turcji będzie to szansa na trzeci w historii triumf w Lidze Mistrzyń. Włoszki zadebiutują w meczu decydującym o tytule.

Dynamo Kazań – Pomi Casalmaggiore 0:3
(19:25, 18:25, 19:25)

Źródło: siatka.org, inf. własna

Kategorie

Liga Mistrzów (k)

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka