Opublikowano 16.03.2017, godz. 14:26. Autor: Dominika Perykasza

LM: Modena Volley zdobyła Podpromie

Asseco Resovia Rzeszów po długiej walce nie zdołała zwyciężyć z gośćmi z Modeny w spotkaniu pierwszej rundy play-off Ligi Mistrzów, przegrywając w tie-break’u.

Spotkanie już od samego początku obfitowało w ciekawe akcje po obu stronach siatki. Na pierwszej przerwie technicznej rzeszowianie mieli dwa punkty przewagi. Resovia ciągle była na fali, zyskując kolejne dwa oczka (10:6), na co zareagował trener gości, prosząc o czas. Przyjezdni doprowadzili do remisu przy wyniku 13:13, jednak gospodarze ponownie objęli prowadzenie (18:14) i ostatecznie to oni górowali w pierwszej odsłonie (25:23).

Podopieczni Andrzeja Kowala dobrze weszli także w kolejnego seta; zwłaszcza blok rzeszowian stawiał gości w trudnej sytuacji. Zawodnicy z Modeny ciągle deptali rywalom po piętach i to oni byli na dwupunktowym prowadzeniu podczas pierwszej przerwy technicznej. Siatkarze z Rzeszowa wyrównali później stan punktowy i tym razem sytuacja uległa zmianie – gospodarze mieli dwa punkty w zanadrzu na drugiej przerwie technicznej. Miejscowym nie udało się utrzymać przewagi i w końcówce partii to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (19:25).

Trzecią partię o wiele lepiej zainicjowali przyjezdni, którzy umiejętnie wykorzystywali częste błędy gospodarzy. Zawodnicy Resovii przez dłuższy czas pozostawali w tyle, wyrównali wynik dopiero przy stanie 14:14, jednak ponownie inicjatywę zaczęli przejmować siatkarze z Modeny. Pod koniec odsłony nie zabrakło emocji; finalnie zgarnęli ją podopieczni Kowala przy wyniku 27:25 po skutecznym bloku na Holcie.

Początek następnej partii nie należał do udanych w wykonaniu Resovii – goście zaczęli od trzypunktowego prowadzenia. Rzeszowianie wyrwali się z przestoju, jednak coraz trudniej przychodziło im doganianie przeciwników. Po punktowej zagrywce w wykonaniu Rossarda, a także błędzie po stronie Modeny, stan punktowy wyrównał się (10:10). Później przyjezdni ponownie zmienili sytuację na swoją korzyść i na drugiej przerwie technicznej byli lepsi o cztery punkty. W tym secie zdecydowane zwycięstwo odnieśli goście (19:25).

Siatkarze z Rzeszowa już na wstępie tie-break’a zaczęli popełniać błędy, co szybko zaowocowało wynikiem 1:5. Sytuacja gospodarzy stopniowo stawała się coraz trudniejsza – podczas zmiany stron zawodnicy z Modeny mieli aż pięć punktów przewagi. Podopieczni Kowala udowodnili jednak, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i zbliżyli się do rywali (12:12). Finalnie szczęście dopisało zespołowi z Włoch, który był lepszy o trzy oczka (12:15).

Asseco Resovia Rzeszów – Modena Volley 2:3 (25:23, 19:25, 27:25, 19:25, 12:15)

RESOVIA: Drzyzga, Ivović, Dryja, Schoeps, Perrin, Możdżonek, Masłowski (l)

MODENA: Travica, E. N’Gapeth, Holt, Vettori, Petrić, Piano, Rossini (l)