Opublikowano 01.02.2017, godz. 22:09. Autor: Dominika Perykasza

LM: Cucine Lube Civitanova po raz kolejny zgromiła Asseco Resovię Rzeszów

Rzeszowianie nie poradzili sobie w meczu rewanżowym z włoskim rywalem, przegrywając do zera.

Spotkanie pewnym atakiem po bloku rozpoczęli gospodarze. Resovia nie odstawała od dobrej gry miejscowych; dwukrotnie na skuteczne akcje Civitanovy odpowiedział Możdżonek, a także Perrin. Na pierwszej przerwie technicznej rzeszowianie mieli punkt przewagi i po powrocie na boisko utrzymywali lekkie prowadzenie. Po błędnym odbiciu Perrina gospodarze doprowadzili do remisu 13:13 i na kolejny time-out to właśnie oni zeszli z oczkiem w kieszeni. W końcówce partii miejscowi odskoczyli na trzy punkty i Resovia nie zdołała się już wybronić (25:21).

W kolejnego seta lepiej weszli miejscowi, którzy popisali się konkretną skutecznością (szczególnie w zagrywce) i wypracowali komfortowy dla siebie wynik (5:2). Resovia nie wykorzystywała nadarzających się okazji i na błędne serwisy rywali odpowiadała tym samym. Rzeszowianie zniwelowali straty do jednego punktu (7:6), jednak Juantorena doprowadził do pierwszej przerwy technicznej z zapasem dwóch oczek dla swojej drużyny. Gospodarze odbiegli później na cztery punkty, co podopiecznym Kowala trudno było odrobić. Z biegiem czasu przewaga Lube mnożyła się i ostatecznie kolejna partia padła ich łupem, tym razem 25:16.

Trzeciego seta dwoma świetnymi serwisami zainicjował Drzyzga. Miejscowi szybko zareagowali na taki stan rzeczy i zbyt długo nie pozostali w tyle. Zawodnicy Lube również dwukrotnie popisali się asami i w połączeniu z pomyłkami rzeszowian wyszli na prowadzenie (8:5). Delikatna przewaga gospodarzy ciągle była utrzymywana i stopniowo zwiększana, a ze strony Resovii nie nadchodził impuls konieczny do dogonienia przeciwników. Pod koniec odsłony nic nie wskazywało na to, że goście zdołają przedłużyć ten mecz. Zakończył się on z powodzeniem dla miejscowych, którzy zwyciężyli w ostatniej partii 25:16.

Cucine Lube Civitanova – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:26, 25:16)

LUBE: Sokołow, Cebulj, Stankovic, Juantorena, Christenson, Candellaro, Grebennikov (libero)

RESOVIA: Drzyzga, Schmitt, Dryja, Perrin, Możdżonek, Rossard, Wojtaszek (libero)