Opublikowano 01.03.2017, godz. 22:43. Autor: Dominika Perykasza

LM: Asseco Resovia Rzeszów zdobyła awans do fazy play-off

Podopieczni Andrzeja Kowala spotkali się na własnym boisku z czeskim klubem Dukla Liberec w ramach Ligi Mistrzów. Zwycięstwo utorowało rzeszowianom drogę do dalszych zmagań o finał.

Pierwsza partia meczu miała dość zróżnicowany przebieg – w dobrym stylu rozpoczęli goście, jednak rzeszowianie szybko wrócili na właściwe tory i zniwelowali straty. Po autowym serwisie Drzyzgi na pierwszej przerwie technicznej przyjezdni mieli oczko w zapasie. Z kolei w późniejszym czasie zagrywka była atutem Resovii i wpłynęła na zwiększenie przewagi miejscowych (13:10). Jednak po stronie Dukli serwis także stał na wysokim poziomie i po dwóch punktowych zagrywkach goście objęli prowadzenie (14:16). Zespołowi z Czech udało się przedłużyć dobrą passę, zatem zwyciężyli 20:25.

Od samego początku kolejnej odsłony gospodarze przejmowali inicjatywę na boisku, jednak ciągle zagrywki rywali dawały się im we znaki. Miejscowi coraz bardziej rozwijali skrzydła i stopniowo ich przewaga osiągała trudny to odrobienia pułap. Na drugą przerwę techniczną rzeszowianie schodzili z pięcioma punktami w kieszeni. Przyjezdni zbliżyli się do rywali na dwa oczka (20:18), jednak po tym kryzysie Resovia nie straciła rezonu i ostatecznie zgarnęła tę partię 25:18.

W trzecim secie gospodarze utrzymywali dobrą formę z poprzedniej; grę rzeszowian w dużym stopniu wspierał funkcjonujący blok. Drużyna z Czech zaczęła mieć coraz większe problemy z przyjęciem i na drugiej przerwie technicznej podopieczni Kowala byli przy posiadaniu aż ośmiu punktów przewagi. Sytuacja nie zmieniła się już do końca tej odsłony – zawodnicy Dukli nie zagrozili gospodarzom pomimo jednorazowej serii i tym samym rzeszowianie powiększyli swoje prowadzenie w całym spotkaniu (25:19).

Przyjezdni nie odpuścili zbyt łatwo i czwartą partię rozpoczęli od trzypunktowego prowadzenia, na co szybko zareagował Kowal, prosząc o czas dla swojego zespołu. Gospodarze odzyskali równowagę i na pierwszej przerwie technicznej to oni obejmowali jednopunktowe prowadzenie. Z dobrego startu przyjezdnych nic nie pozostało i od tej pory Resovia coraz bardziej odskakiwała od wyniku. Rzeszowianie dyktowali warunki gry już do końca tego seta, którego finalnie zgarnęli do 18, kończąc ten mecz awansem do rundy play-off.
Asseco Resovia Rzeszów – Dukla Liberec 3:1 (20:25, 25:18, 25:19, 25:18)

RESOVIA: Drzyzga, Perrin, Możdżonek, Schoeps, Rossard, Lemański, Masłowski (libero)

DUKLA: Janouch, Galabov, Vesely, Patucha, Leikep, Krisko, Kopacek (libero)