Opublikowano 14.02.2017, godz. 23:40. Autor: Dominika Perykasza

LM: Asseco Resovia Rzeszów nie podołała zespołowi z Berlina

Berlin Recycling Volleys w pięciosetowym pojedynku pokonał na własnym boisku Asseco Resovię Rzeszów.

Od samego początku wstępnej partii warunki gry dyktowali rzeszowianie, którzy zbudowali wysoką przewagę (2:7) szczególnie za sprawą funkcjonującego bloku. Goście utrzymywali prowadzenie, jednak z czasem nie było one tak znaczące, jak na starcie. Wynik zmieniał się na korzyść miejscowych, którzy wyprzedzili rywali i zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Brak komunikacji oraz mnożące się błędy nie ułatwiły przyjezdnym zadania. Pierwszy set padł łupem gospodarzy (25:20).

Na starcie drugiej odsłony z obu stron siatki padały ciosy, które żadnej z drużyn nie pomogły objąć zdecydowanego prowadzenia. Zawodnicy Resovii schodziła na pierwszą przerwę techniczną z dwoma punktami przewagi; później nie udało im się jednak utrzymać dystansu – gospodarze doprowadzili do remisu 11:11. W dalszej części seta lepiej powodziło się berlińczykom, którzy byli przy posiadaniu rosnącego zapasu punktowego. Sytuacja nie zmieniła się do końca partii – miejscowi powiększyli swoje prowadzenie w całym meczu (25:22).

W kolejnym secie nadal większą skutecznością wykazywali się gospodarze, chociaż rzeszowianie nie pozostawali w tyle i punktowali coraz częściej. Czując presję ostatniej szansy na zwycięstwo, zdołali zachować dwa oczka przewagi z pierwszej przerwy technicznej i podczas drugiej wzrosła ona do czterech. Pod koniec partii miejscowi zniwelowali straty do zaledwie punktu (19:20). Ostatecznie podopieczni Kowala wybronili się i zgarnęli tego seta na swoje konto (21:25).

Czwarta odsłona została zapoczątkowana trzypunktowym prowadzeniem Recycling (3:0). Złą passę Asseco skutecznym atakiem przerwał Perrin. Goście szybko obudzili się po słabym starcie i zaczęli skuteczniej bronić, w związku z czym wyrównali się poziomem z berlińczykami. Od zgodnej gry coraz bardziej odbijali się przyjezdni, którzy tylko w ten sposób mogli powalczyć o wygraną. Resovia nie osiadła na laurach i utrzymywała wysoką przewagę (14:19). Finalnie rzeszowianie doprowadzili do tie-break’a, zwyciężając w tej partii (20:25).

Początek tie-break’a przypadł gospodarzom, jednak Resovia szybko dała o sobie znać, wyrównując stan punktowy. Od wyniku zaczęli odbiegać miejscowi, ale błędy własne szybko wykluczyły ich ówczesną dominację. Podczas zmiany stron to Recycling był na jednopunktowym prowadzeniu. Przy wyniku 10:8 o czas poprosił Kowal; jego drużyna opanowała sytuację, doprowadzając do remisu 12:12. Z pełnej emocji końcówki obronną ręką wyszli gospodarze, wygrywając 15:13.

Berlin Recycling Volley – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:20, 25:22, 21:25, 20:25, 15:13)

RECYCLING:  Kuehner, Kromm, Okolić, Carroll, Schott, Vigrass, Perry (libero)

RESOVIA: Drzyzga, Rossard, Możdżonek, Schoeps, Ivović, Dryja, Wojtaszek (libero)