Opublikowano 23.03.2017, godz. 23:09. Autor: Dominika Perykasza

Liga Mistrzów nie dla Asseco Resovii Rzeszów

Po czterosetowym pojedynku w Modenie w ramach spotkania rewanżowego Ligi Mistrzów, podopieczni Andrzeja Kowala musieli uznać wyższość rywali, którzy dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nadal pozostają w grze o najwyższe trofeum.

Od samego początku spotkania po obu stronach siatki zawodnicy prezentowali dobrą siatkówkę, jednak żadna z drużyn nie przełamywała się na tyle, aby objąć zdecydowane prowadzenie. Na pierwszej przerwie technicznej o oczko lepsi byli gospodarze; po ponownym wejściu na boisku zanotowali asa. Później gra toczyła się pod dyktando Azimutu, jednak Resovia szybko dorównała rywalom (13:13). Po dalszej dominacji miejscowych i dogonieniu ich przez gości, z emocjonalnej końcówki obronną ręką wyszli siatkarze z Modeny (25:23).

Drugą partię w bardzo dobrym stopniu zainicjowali rzeszowianie, jednak po wideoweryfikacji na życzenie trenera Azimutu i punktowej zagrywce Le Roux’a, stan punktowy został wyrównany. Po pierwszej przerwie technicznej, na której miejscowi byli minimalnie lepsi (8:7), gra nadal utrzymywała się na dość wyrównanym poziomie, z niewielką dominacją Modeny. W końcówce odsłony podopieczni Kowala zanotowali kilka błędów, jednak kilkukrotne zablokowanie N’Gapeth’a zdecydowanie ich podbudowało. Ostatecznie wyrównali wynik całego spotkania (20:25).

W trzecim secie niezmiennie można było oglądać siatkówkę na najwyższym poziomie, z ciągłymi zmianami układu sił pomiędzy drużynami. Z czasem skuteczność w zespole z Modeny nieco podupadła i na pierwszej przerwie technicznej goście prowadzili trzema punktami. Miejscowi chwilowo znaleźli się w opałach ze względu na trudny do ominięcia blok rywali. Wysoka przewaga rzeszowian stopniała w późniejszym czasie (18:18) i sytuacja coraz bardziej wymykała się spod ich kontroli. Przyjezdni nie zdołali się już wybronić i ta partia padła łupem gospodarzy (25:23).

W czwartego seta korzystnie weszli zawodnicy Azimutu, jednak rzeszowianie na każdym kroku udowadniali, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Prym we włoskiej drużynie wiódł N’Gapeth, którego sprytne zagrania połączone z pomyłkami Resovii nie wróżyły gościom nic dobrego. Przyjezdni dogonili Modenę i na drugą przerwę techniczną schodzili z jednopunktową rezerwą. W końcówce odsłony z dominacji „Pasów” nic nie pozostało – gospodarze doprowadzili do remisu 22:22 i finalnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:23).

Azimut Modena – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:23)

AZIMUT: Petric, N’Gapeth, Le Roux, Holt, Travica, Vettori, Rossini (l)

RESOVIA: Perrin, Dryja, Ivović, Schoeps, Drzyzga, Możdżonek, Masłowski (l)