Siatkówka na Siatkowka24.pl
zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 23.11.2017, godz. 14:42. Autor: Renata Folta

Krzysztof Rejno – W końcu tytuł Mistrza do czegoś zobowiązuje

Jak na Mistrza przystało – Spodek zdobyty?

Faktycznie dziś zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, które mogło się spodobać naszym kibicom, którzy licznie przyjechali do Spodka – a więc czuliśmy się jak w domu.

Klasę mistrza pokazaliście w każdym elemencie gry na boisku. Jak ocenisz to spotkanie?

Szczerze mówiąc to nasze pierwsze spotkanie w którym pokazaliśmy klasę mistrza. Dominowaliśmy na boisku w każdym elemencie i w każdym momencie seta. Tak więc cieszy nas takie spotkanie.

Pierwszy raz graliście w Spodku. Nie baliście się, że tu swoje warunki postawi gospodarz?

Nie, bardziej baliśmy się może jakiegoś małego zmęczenia, może kontuzji bo trochę zawodników u nas ubyło. A sama atmosfera na tej hali była rewelacyjna.

Po kolejnej wygranej za 3 punkty, umocniliście się na pozycji lidera mając aktualnie 32 punkty.

– To dobrze. Cieszy mnie to, że przed świętami mamy duży zapas punktów. Przed nami dużo grania, bo oprócz spotkań w lidze przed nami mecze w Lidze Mistrzów i Klubowe Mistrzostwa Świata, które dla nas są bardzo ważną imprezą. A dzięki tym punktom, które już mamy na swoim koncie, to będziemy mogli się skupić na innych celach.

W jakim elemencie gry czujecie się najlepiej?

Ciężko mówić o jednym elemencie jako takim. Bardzo dobre jest zagranie naszej całej drużyny na boisku. W funkcjonujemy w tym elemencie już od paru lat, tak więc popełniamy mniej błędów i dzięki temu jesteśmy bardziej skuteczni. 

Zeszły sezon spędziłeś w MKS Będzin pod skrzydłami Stelio DeRocco. Ile ten sezon w drużynie z Zagłębia Ci dał jako zawodnikowi?W końcu tytuł mistrza do czegoś zobowiązuje.

– Grę i pewność siebie. Potrzebowałem grania na pełnym dystansie sezonu, wzięcia na siebie odpowiedzialności za wynik i zespół. Udowodniłem sobie również na co mnie stać i cieszę się, że mogłem się rozwijać.

Możemy powiedzieć, że dzięki temu dziś możemy Cię widzieć w wyjściowej 6-tce?

Tak. Cieszy mnie to, że dużo gram w Kędzierzynie. Wiadomo konkurencja u nas jest piekielnie mocna. Mamy bardzo dobrych zawodników na każdej pozycji, ale niestety musimy grać na zmianę. Tych spotkań jest tak dużo, że na dłuższy okres czasu nie dalibyśmy rady grać jedną szóstką, choćbyśmy chcieli.

Za 3 dni macie spotkanie w Szczecinie z Espadonem. Dość daleka podróż w tak krótkim czasie. Jak bardzo męczące są te podróże dla Was?

– Są męczące, ale takie życie siatkarza. Nie jest to dla nas nowość i jesteśmy do tego przystosowani. Jeździmy do Olszyna, do Gdańska, a oni przyjeżdżają do nas. Nic nam nie pozostaje jak tylko skupić się na tym wyjeździe i zrobić swoje. 

W tym sezonie macie nowego trenera, kilku zawodników zmieniło klub ale Wasza gra nadal jest taka sama. Wychodzicie na boisko, cierpliwie gracie, wygrywacie i zapisujecie kolejne zwycięstwa na swoim koncie. Po 11. kolejce – jesteście nadal liderem i  drużyną bez przegranego spotkania. Wasi kibice zapewne liczą na kolejny tytuł  Mistrza?

No tak, jesteśmy Mistrzami i na każdym spotkaniu jesteśmy stawiani w roli faworyta. W końcu tytuł Mistrza do czegoś zobowiązuje. A jak to wyjdzie i co uda nam się zdobyć w tym sezonie, na to musimy chwilkę poczekać. Chcemy z siebie dać wszystko. 

   

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka